Po megahitech Lhůta záruční, Celibát a Katarze přichází oblíbené duo s očekávaným čtvrtým singlem a videoklipem. Petr Lexa a Lukáš Bundil název skladby tajili až do posledního okamžiku. Fanoušci se ale dočkali, a už po prvním zhlédnutí klipu FÁZE PÁD (hudba: Lukáš Bundil, Dalibor Cidlinský jr., text: Ondřej Ládek) je zřejmé, že má ambice zařadit se vedle výše zmíněných hitovek a možná je i překonat. Petr s Lukášem totiž rozkrývají další rozměr své energické hudby a vyvrací pocit, že jejich doménou jsou zejména melancholické či popově roztančené songy.

Zdroj: Youtube

„Fanouškům se tentokrát představujeme v trochu jiném světle a po třech melancholických klipech přicházíme s vtipným, bláznivým videoklipem," odtajňuje kytarista Lukáš a dodává: „Každý ví, jaké to je usilovat o zdánlivě nedosažitelný cíl, snažit se, i když vás okolí odrazuje a háže klacky pod nohy. Ale vás to přesto neodradí a jdete si za svým cílem. A o tom je písnička Fáze pád." Zpěvák Petr doplňuje: „Natáčení klipu bylo dost náročné, odnesl jsem si z něj několik modřin a naražených kostí, ale neskutečně jsem si to užil a výsledek za to rozhodně stojí."

Katarze TOUR 201610. 4. České Budějovice – KD Vltava
11. 4. Stříbro – Kulturní dům
21. 4. Bratislava – Ateliér Babylon
24. 4. Prostějov – Společenský dům
15. 5. Příbram – Sportovní hala
16. 5. Velké Meziříčí – Jupiter Club

Režisér Vít Karas zasadil dění do bodrého moravského prostředí a frontmana kapely ani trochu nešetřil. Petra Lexa, rodák z jižních Čech, se během natáčení v Babicích u Uherského Hradiště ale zastrašit nenechal. I přes svoji spíše subtilnější postavu statečně snášel dobře mířené rány speciálně pasovaných řezníků, s neuvěřitelnou lehkostí zvládl typický lidový slovácký tanec a navíc získal sympatie charismatické finalistky loňské České Miss Kateřiny Krobové. „Po dvou dnech strávených mezi horami masa jsem přemýšlel, že se dám na vegetariánství." říká s úsměvem Petr a dodává: „Největší výzva ale byla, když jsem se s pomocí folklórního poradce musel za pár hodin naučit alespoň částečně cifrovat."

Nepřehlédnutelná Katka, jež převyšuje Petra o dobrých 15 cm, se své role zhostila s lehkostí a spolupráci si nemohla vynachválit: „S klukama jsme si užili spoustu legrace. Ovšem nejvíc mě rozesmála scéna, kdy si pro mne Petr ‚dotančil' svým originálním pojetím moravského tance. Smála jsem se tolik, že jsme museli scénu natáčet vícekrát." Kromě Katky si v klipu zahrálo i mnoho fanoušků Slzy, kteří se na moravskou tancovačku sjeli z různých koutů České republiky.