V sobotu ráno si stovky kempařů daly s frontmanem Richardem Krajčem a ostatními členy kapely rozcvičku a pomalu se začaly přesouvat do nedalekého amfiteátru pod hradem. Ten se změnil v pomyslný pirátský ostrov Kostrof. „Musíte splnit sedm úkolů, abyste se z ostrova vysvobodili," popsal školák Ondřej Dedek, kterého nejvíce bavilo šplhání na stěžeň.

Přesně ve dvanáct hodin pak vystoupil na pódium Richard Krajčo, který složil spolu s celým publikem pirátský slib. Kryštof kemp tak mohl začít. Voxel, Jelen nebo Michal Hrůza byli hlavními taháky sobotního odpoledne. „Přijela jsem až z Chomutova, a to nejen kvůli kapele Kryštof, ale také Michalu Hrůzovi, je skvělý," sdělila Karolína Straková. Nechyběl ovšem ani známý Ivan Mládek se svým Banjo bandem a komičkou Lenkou Plačkovou.

Před šestou hodinou všichni zpozorněli, protože přišla chvíle pro hlavní hvězdu celého festivalu. Skupina Kryštof rozjela show plnou známých hitů, ale i kuriózních okamžiků. Například když se ztratil malý chlapec, kterého organizátoři přinesli na pódium. „Prosíme tatínka, aby si synka vyzvedl, jinak za chvíli dostane hysterický záchvat," snažil se celou situaci Krajčo odlehčit. Po pár minutách si otec pro syna přišel. „Líbí se mi, jak se vždycky všichni rodiče diví a říkají svým dětem: hele, vole, kde jsi byl?" rozesmál obecenstvo Krajčo. Pro tyto a podobné případy měly některé pobíhající děti v amfiteátru na rukou napsaná telefonní čísla svých rodičů.

Richard Krajčo po několika písních pozval na prkna pod loketské nebe dalšího účastníka. Tentokrát usměvavou Káťu. „Tvůj přítel Aleš ti chce něco důležitého říci," sdělil jí na pódiu Krajčo a mnozí už předvídali, co bude následovat. Katčin přítel Aleš jí napsal dojemnou i vtipnou báseň a požádal ji před tisícihlavým publikem o ruku. Odpověď „ano" dojala všechny přítomné a bouřlivý potlesk popřál jejich dlouhé a šťastné lásce.

Po hodinu a půl trvajícím koncertu ovšem nenechali diváci Kryštofy jen tak odejít. Kapela musela zahrát hned několik přídavků. „Znám většinu jejich písniček, takže jsem si mohla i zazpívat a zatancovat. Jsem ráda, že jsem na poslední chvíli sehnala lístky, vyplatilo se to," podotkla návštěvnice Kristýna Dvořáková. Ani po koncertě Kryštofů ale kemp neskončil. Následoval turnájek ve fotbálku a pochopitelně i očekávaná after party za hlavním mostem. Stovky lidí tady bavila karlovarská folková formace U mě dobrý podnikatele Karla Holoubka. Za bicími usedl i jeho malý syn Karel, který se předvedl v písni Houby magický od Kabátů. „Loket byl stejně jako před dvěma lety perfektní a věříme, že se sem zase podíváme," řekl Krajčo a naznačil tak, že za dva roky by se Kryštof kemp mohl do Lokte zase vrátit.