„Poprvé jsem se osobně s Karlem Gottem setkal a mluvil v roce 2001, kdy vystupoval na jedné akci ve Stochově. Následně jsem pak mistra hostil za rok v naší vinárně, v roce 2002, když vystupoval v kladenském divadle. Organizátor představení totiž hledal místo, kde se umělci budou moci občerstvit. A protože v divadle tehdy ještě žádná kavárna nebyla, měl jsem tu čest pohostit řadu významných umělců,“ popisuje Václav Hrabák, který v prostorách vinárničky nedaleko kladenského divadla hostil třeba také Helenu Vondráčkovou, Zdeňka Trošku, Miroslava Donutila či Waldemara Matušku.

Setkání vždy byla, dle slov Hrabáka, neformální. To s Karlem Gottem se prý neslo ve velmi uvolněné atmosféře. „S Karlem Gottem bylo setkání nejlepší, protože to byl obyčejný slušný člověk, který si na nic nehrál. Vím, že měl moc rád stochovské klobásy. Pamatuji si také, jak říkal, že se nemůže zdržet kvůli natáčení, které ho další den čekalo. Panovala ovšem tak skvělá atmosféra, že ani v jednu hodinu v noci se nikomu z nás, ani jemu, nechtělo odejít,“ vzpomíná Václav Hrabák, kterému zpěváka připomíná fotografie nebo zeď vinárny.

Návštěva „božského Káji“ se nesla v přátelském duchu, žádná z písní tehdy ale nezazněla. „Povídali jsme se o běžných věcech. Jsem moc rád, že jsem Karla Gotta mohl poznat takového, jaký byl mimo pódium nebo televizní obrazovky. S takovým člověkem bych se ale bavil, i kdyby to nebyla celebrita. Byl neskutečně slušný a vzdělaný člověk. Velice jsem si mistra vážil, o to více je mi líto, že taková osobnost už není mezi námi,“ lituje čtyřiasedmdesátiletý Václav Hrabák.

Ten na Gotta bude vzpomínat jen v tom nejlepším. „ Když se řekne jeho jméno, především se mi vybaví člověk, na kterého nikdy nezapomenu. Byl vynikajícím umělcem, který na sobě pracoval a překonal mnoho překážek. Pan Gott nezpíval v jednoduché době, přesto slavil i v zahraničí velké úspěchy. Vždycky se ale do Česka vrátil, i když mohl zůstat v Americe. Podle svých slov byl doma tady, tady měl své diváky,“ dodává Hrabák, který má nejvíce v oblibě hit Oči má sněhem zaváté z počátku umělcovy tvorby.