Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Casting soutěže X Factor ve Zlíně: vše jsme sledovali on line

ZLÍN - Vítejte u on-line přenosu z castingu soutěže pěveckých talentů X Factor. Na rozdíl od SuperStar je soutěž rozdělená do tří kategorií: 15 – 24 let, 25 a více let, hlásit se mohly i skupiny. Casting se koná v Interhotelu Moskva.

29.10.2007 1
SDÍLEJ:

Leoš Mareš takto čekající vítal z megafonu.Foto: DENÍK

16:50

Tímto dnešní on-line přenos končí, děkujeme, že jste jej sledovali:-) O všem, co se dnes na castingu dělo, se dočtete v zítřejším vydání Zlínského deníku i na webových stránkách www.zlinskydenik.cz.

16:48

Soutěžící, kteří dnes prošli přes porotu složenou z odborníků jako jsou například hudební pedagogové, mají přijít zítra na devět hodin. Před porotu Osvaldová - Soukup - Janda však předstoupí až v deset hodin. Podle moderátora Leoše Mareše by vše mělo proběhnout mnohem rychleji než dneska. Dnešní casting totiž trval zhruba osm hodin.

16:45

Podle poslední statistiky na zlínský casting soutěže X factor přišlo asi 350 soutěžících, přibližně osmdesát by jich mělo před porotu předstoupit asi osmdesát. Porotu tvoří producenti Gabriela Osvaldová a Ondřej Soukup a hudebník Petr Janda. Ti vyberou uchazeče, kteří postoupí do semifinále. "Nevíme zatím, kolik jich bude, ale několik určitě," řekl koordinátor Adam Kotalík.

16:00

Z úspěchu se právě teď raduje Robert Marczak z Kojetína. "Tak nashledanou zítra," loučil se.

15:50

Posledních osm odchází.Ještě však přišel jeden zpěvák, devětapadesátiletý Štefan Zuberník ze Žiaru nad Hronom, pracující v Uherském hradišti."Mám faktor X, to něco navíc," řekl i televiznímu štábu.

15:40

V sále zbývá poslední desítka soutěžících.

15:30

V sále zbývá asi dvacítka lidí. S úsměvem přišla od poroty Prostějovanka s modrou parukou. "Takže zítra," zamávala lejstrem.

15:08

Náladu opět přišel pozvednout Leoš Mareš. "Přátelé, těšim se na vás na všechny i zejtra. Určitě si všichni přejete,abyste tu seděli i zejtra a předvedli se před hvězdnou porotou. Zejtra to už bude rychlovka. Kdo jste přišli sem,udělali jste dobře. V Brně a Praze bude větší konkurence," usmívá se.

15:01

A přišli další z těch, které už porota prosela. "Standa má papír!" vítají jej ostatní. Třicetiletý Stanislav Sklenář z Bystrovan na Olomoucku porotě zazpíval písně od Precedensu a Pala habery. "Mám hlas spíš na popík. Zítra jdu zase, jen nevím, jak to udělám v práci.Oni neví, že jsem tady.Neví to ani vlastní matka," prozradil.

14:49

Za potlesku zbývajících soutěžících odchází před porotu další desítka lidí. Kolem se mihl zdravotník. Pořadatelé myslí i na případnou indispozici soutěžících.Zatím ale nebylo zásahu záchranářů potřeba.

14:45

Porota teď bude prověřovat další desítku zpěváků, i kytaristu Standu, který baví další uchazeče. Jeho kytaru přebral osmatřicetiletý vychvatel Antonín Šulc ze Zlína, kterému se podařilo do zítřejšího kola postoupit. Porotu o svém umění přesvědčil asi před hodinou.

14:34

Porota teď bude prověřovat další desítku zpěváků, i kytaristu Standu, který baví další uchazeče. Jeho kytaru přebral osmatřicetiletý vychvatel Antonín Šulc ze Zlína, kterému se podařilo do zítřejšího kola postoupit. Porotu o svém umění přesvědčil asi před hodinou.

14:20

Vypadá to tady jako u táboráku, chybí jen ohníček. Plno lidí zpívá o tom, že tohle je ráj a tleskají do rytmu. Mezitím se další dopují kávou, pivem nebo vodou. Vše natáčí X-štáb.

14:17

Do X-budky se schází podle jejího strážce poměrně málo účinkujících. "Chodí tam spíš starší. Ale teď si tam vylily srdce čtyři dívky, které nepostoupily," sdělil.

14:10

Kytarista Standa stále zajišťuje zábavu a kytarový doprovod pro ostatní. Podle koordinátora akce Adama Kotalíka se do této chvíle přihlásilo 355 lidí. "Porota ale vybere ty,co umí zpívat. Nemá cenu, aby jich umělo zpívat jen čtyřicet a ostatní brali jen do počtu. Stejně by je zítra porotci vyhodili," zmínil vzhledem k tomu, že dnešní porota má vybrat sedmdesát ažosmdesát nejlepších zpěváků.

13:54

Spolu s ostatními teď paní Taťána Zedníková zpívá Slavíky z Madridu. Druhý hlas jí jde výborně, snad přesvědčí i porotu.

13:51

Šestašedesátiletá Taťána Zedníková z Kroměříže dává přednost lidovým písničkám a vlastní tvorbě. Svou píseň předvede i dnes. "Je to dobře, že dostali příležitost i starší lidé. Mě donutili sem jít, ale jsem ráda. Je tu příjemná atmosféra," popsala černovlasá paní.

13:44

"Jen to tady vyzkoušíme a asi pojedeme domů. Ale to nevadí. Možná budu zpívat i s dvouletou dcerou," podotkla Jana Pagarová ze Skaličky u Hranic na Moravě. Další čtyři dcery ji prý netrpělivě očekávají doma, s jakýmže výsledkem ze soutěže přijede. "Ani mi nevěřily, že tu odvahu najdu a že sem přijdu," popsala Pagarová.

13:40

Velké konkurence se obává jednačtyřicetiletá účastnice castingu X Factors a maminka na mateřské dovolené v jedné osobě.

13:36

Své štěstí přišel vyzkoušet i osmašedesátiletý Anton Kačanji ze Zlína-Malenovic. Hraje na housle a kytaru v brněnském baru U královny Elišky. "Je tu veliká konkurence, ale jsem muzikant a mám smysl pro rytmus. Zpívají tu lépe než já, ale ten smysl pro rytmus jim chybí," zhodnotil Kačanji. Dodal, že cena za vítězství v X-faktoru by jej potěšila. "Natočení cédéčka by se hodilo," připustil hudebník.

13:13

Už zazpívala i dívka s modrou parukou, jedenadvacetiletá Lucie Ritterová z Prostějova. "Je to můj koníček. Vystupovala jsem i v pořadu Doremi. Mám ráda měkký rock, a třeba Věru Špinarovou, kterou jsem právě zpívala," řekla s tím, že si v paruce připadá trochu jako extrémista. "Ostatní převleky ani paruky nemají. Když jsem sem přišla, všichni na mě hleděli s otevřenou pusou," poznamenala drobná asistentka pedagoga ve speciální škole.

13:06

U mikrofonu v sále se střídají zpěváci, kteří si zkouší nanečisto to, co za chvíli předvedou před odborníky. Všichni jim tleskají. Před porotce jde další várka uchazečů.

13:02

Přesvědčit o svých kvalitách odbornou porotu se podařilo osmnáctileté studentce Veronice Máčalové z Otrokovic. "Mám přijít zase zítra. Myslím si,že noc ale pro mě nebude bezesná," zmínila dívika, která má ráda Gothic rock. Úspěch ji ale rozhodně těší. "Zkouším zpívat i v kapelách, ale zatím jsem si nějakou stálou nevybrala," svěřila se.

12:45

Dámské toalety se také staly improvizovanou zkušebnou. Zpívá tu pětice dívek ze Zlína.

12:40

Kongresový sál je plný lidí. Většina má to štěstí, že sedí, ale asi desítka musí postávat. Převládají mladí, často v doprovodu příbuzných. Lidé si povídají nebo zpívají, atmosféra je vcelku uvolněná. Do zítřejšího užšího výběru se má dostat sedmdesát až osmdesát lidí. Před porotu jich má přitom předstoupit zhruba tisíc. Zástupců starších ročníků je tu o vpoznání méně. "Jeden pán si tu stěžoval, že je to zaměřené spíše na mladší," konstatovala dívka monitorující vzkazy v X-budce.

12:28

Nikdo se netváří vvyloženě extrémně.Jedna dívka v modré paruce, další v kroji. Právě odcházející skupině ostatní tleskají a povzbuzují je.

12:37

S velkým vískotem přiběhla do sálu sedmnáctiletá Denisa Šimková z Kroměříže "Bohužel, příště. Jsem ale ráda, že už to mám za sebou. Byla jsem nervozní, ale pak to opadlo.Přesto se mi třásl hlas," prozradila.

12:37

Soutěžící přišel podpořit moderátor Leoš Mareš. Usmívá se, a všichni na něj. Dívky se s ním nechávají fotit.

12:16

Do X-budky, jak se oficiálně nadávací kabince říká, zatím přišlo asi deset lidí. "Zpívají tu, někteří tu vyloženě zkouší. Jedna dívka říkala, že porota je nespravedlivá, další si stěžuje na záchody," prozradila dívka, která vzkazy monitoruje. "Další prý podcenil přípravu. O tom, že na casting přijde, se rozhodl až ráno. Jeho problémem je prý i hlad," upozornil hlídač budky.

12:07

Pořadatelé hlásí, že se hledá doprovod čísla 7004. "Zůstal před castingovou místností číslo jedna.Jste tu někde?" Je to ale zatím jediný mírný zmatek, který tu vznikl.

12:06

"Chtěli to po mě zazpívat úplně jinak, než je to obvyklé. A od nás ze skupiny nevzali ani jednoho.Přitom někteří chodí na zpěv anebo studují konzervatoř," svěřila se po zkoušce u poroty Zlíňanka Romana Hýžďalová. Do nadávací kabinky si prý ale stěžovat nepůjde.

12:00

Pořadatelé hlásí, že se hledá doprovod čísla 7004. "Zůstal pře castingovou místností číslo jedna.Jste tu někde?" Je to ale zatím jedinýmírný zmatek, který tu vznikl.

11:45

Ti, kteří už opustili místnost s porotou, se mohou podle pořadatelů vyzpovídat v kabině. "Tam si můžete zanadávat," směrovali pořadatelé už odbavené zpěváky. Další desítka odchází k porotě.

11:40

Na zlínském castingu soutěže X Factor se sešli lidé nejen ze Zlínského kraje. "Přihlásila mě matka. Sám jsem tomu nevěřil, ale jsem tady. Když jsem viděl tu řadu, tak jsem si aspoň říkal, že nejsem jediný blázen," prozradi lčtyřiatřicetiletý Jan Mlčoch z Olomouce. Ještě prý zvažuje, co vlastně bude zpívat. "Asi Angelinu od Karla Gott," řekl podnikatel v kamionové dopravě i stavebnictví a také imitátor Karla Gotta anebo Martina Maxy. "Sedmdesát kilometrů z Olomouce není taková dálky, " podotkl Mlčoch. Ten se tu seznámil třeba s šestadvacetiletým Martinem Přikrylem ze Bzence. "Zkusit se má všechno," říká svářeč ze Slovácka.

11:30

Na řadu jdou další tři desítky lidí, kteří se pokusí porotu přesvědčit, že právě oni jsou skrytými talenty.

11:21

Na kytaru hraje číslo 7218, asi pětadvacetiletý mladík Standa. Přidává se k němu další desítka lidí. Zpívají spíše folk a lidovky. Každý je tu sám za sebe, nepřihlásila se alespoň prozatím žádná vokální skupina. Přesto se lidé netváří jako konkurenti. Někteří jsou zaražení, jiní si už teď před obědem dávají na kuráž dvojku vína.

11:14

Do sálu se přišel podívat a s lidmi si popovídat zpěvák a moderátor soutěže Leoš Mareš. "Je to tu hodně podobné jako na SuperStar. Ale teprve začínáme. Tak uvidíme, jak se to tu vyvine. Pro lidi je zajímavá možnost, že nemusí na casting někam daleko," míní Mareš.

11:00

Porota si právě přizvala první tři desítky zpěváků. "Mám připravenou písničku Most přes minulost. Trému nemám, chci to prostě zkusit," řekla šestnáctiletá Romana Hýžďalová ze Zlína, která právě odchází zkusit své štěstí. "Až tak moc to neprožívám, prostě jsem ji přišla doprovodit," konstatovala její čtyřiadvacetiletá sestra Martina.

10:54

V kongresovém sále mají zájemci možnost zahrát si na klávesy a rozezpívat se. Příležitosti však zatím využili jen asi tři lidé.

10:49

Venku vládne nadšení, lidé si zpívají. Převládají mladí uchazeči do dvaceti let,mnoho z nich už však tuto věkovou hranici dávno překročili. Když si vystáli řadu venku, dostávají se přes registraci do kongresového sálu, který se pro dnešek změnil v čekárnu.

10:44

Podle ochranky, která hlídá vchod, přišli první zájemci o hvězdnou kariéru už v sedm hodin. Zatím je zde podle pořadatelů kolem pěti set lidí, kteří se přihlásili na místě. "Přes internet se přihlásily další asi čtyři stovky," řekl koordinátor projektu Adam Kotalík.

10:37

Jen mírný zmatek přinesla zřejmě do Zlína pěvecká soutěž X-factor. Parkoviště pod hotelem Moskva, kde se casting této soutěže koná, je téměř plné. Například v pekárně pod parkovištěm si všimli většího počtu lidí jen mimochodem. "Ani nevíme, že to tu dneska je. Ale všimli jsme si, že tu chodí nějak víc děcek. Mysleli jsme, že jsou do kina," zmínila prodavačka Jana Holcová.

 
29.10.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Adolf Klepš
8

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Klepše

V Polsku pobodal muž v nákupním centru osm lidí.
2 5

V polském nákupním centru pobodal muž osm lidí, jedna žena zemřela

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

AKTUALIZOVÁNO

Prezident Zeman: Volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové

Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.

Policie v Malawi bojuje s lovci upírů. Jednoho muže upálili, druhého ukamenovali

Jihoafrickou zemí Malawi dál obchází strach z upírů. Tamní vláda už zavedla zvláštní opatření a vydala zákaz nočního vycházení. Kdo jsou však bytosti, které podle některých místních obyvatel pijí lidskou krev? V zemi na „domnělé upíry“ začal nelítostný hon za hranicí zákona.

AKTUALIZOVÁNO

Dva útoky na mešity v Afghánistánu si vyžádaly přes 70 mrtvých

Uvnitř jedné z kábulských mešit dnes explodovala nálož. Podle afghánských úřadů ji měl u sebe sebevražedný atentátník. Poté došlo k výbuchu i v mešitě v provincii Ghór. Po útocích zůstalo nejméně 72 obětí včetně dětí, píše agentura Reuters.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení