Ještě předtím, než se Xindl X dostal na pódium, představil se publiku s harmonikou v ruce pětadvacetiletý zpěvák Petr Lüftner, z jehož tvorby je nejznámější „hymna" Ty jsi to Ústí (video zde). Lüftner zároveň v závěru Xindla X doprovodil.

Písničkář, tentokrát pouze s kytarou, odstartoval koncert písní Dysgrafik, během více jak dvouhodinového setu neopomněl ani své další známé kousky jako Anděl, Chemie či Lásku v housce. Poslední zmiňovanou s ním navíc takřka zaplněný klub odzpíval, k čemuž je písničkář, předtím než rozezněl struny, vyzval: „Zvládla to Lounová, zvládnete to taky."

Část koncertu, byť ne jeho kostru, tvořily také songy z chystané desky, ať to byla již lehce ohraná Barbína, či skladba reflektující stále silnější preference komunistů. Některé z novinek navíc zněly, ve srovnání se předešlou tvorbu, podstatně intimněji a komorněji. Xindl X tak opět potvrdil, že jeho texty si posluchač nejvíc užije jen v doprovodu kytary, bohaté aranže totiž k často kritickým, satirickým a tragikomickým textům nepasují.

Jednou z nejúsměvnějších chvilek koncertu byla předělávka skladby Smells Like Teen Spirit, do které Xindl X napasoval text zlidovělé Šla Nanynka do zelí (video pod textem). „U vstupu mi někdo řekl, že jsem tu před sedmi lety hrál Šla Nanynka do zelí na melodii Nirvany. Sice už píč**** nehraju, ale…," uvedl Xindl skladbu, na které si shodou okolností loni v Plzni neuvěřitelně vylámala zuby Lucie Bílá (video zde).

Na závěr koncertu si návštěvníci vytleskali zřejmě víc přídavků, než sám zpěvák plánoval a na přání fanoušků zopakoval skladbu Chemie, jeden z jeho nejmrazivějších kousků.

Zdroj: Youtube