Že českou zpěvačku, která miluje hlavně jazz a swing, moc neznáte?

„Jeden z důvodů, proč v Česku nejsem tolik známá, je ten, že jsem odešla studovat do Berlína, kde od roku 2011 žiji. Nedávno se mi podařilo studia na jazzovém institutu úspěšně dokončit, ale stále pendluju mezi Berlínem a Prahou. Ono vůbec v umělecké branži trvá delší čas, než se člověk zviditelní," vysvětlila před soutěží.

V roce 2010 vyhrála televizní reality show Robin Hood – Cesta ke slávě (tehdy ještě jako Bártová) a následně si v muzikálu Robin Hood zahrála hlavní ženskou roli Lady Mariany. V posledních letech vystupuje v Německu se svým projektem Scotch and Soda a hostuje s kapelou Henninga Protzmanna.

Autorem písně My Turn je britský skladatel Kyler Niko. Vypráví o tom, že by se lidé měli dívat kolem sebe a být připraveni pomoct druhým.

Eurovize je jednou z nejsledovanějších nesportovních událostí na světě. Například loňské finále vidělo 350 milionů diváků. Česká republika se soutěže zúčastnila pětkrát. Nejdále se dostala Gabriela Gunčíková, která se skladbou I Stand okusila velké finále. V něm obsadila předposlední příčku.

Letos se Eurovize uskuteční bez zástupců Ruska. Ukrajinská tajná služba totiž zakázala vstup ruské zpěvačce Juliji Samojlovové kvůli návštěvě Krymu.