V žatecké synagoze proběhla neobvyklá kulturní akce s názvem Demolice synagogy. Pořadatelé do jednoho večera skloubili zvukové i obrazové zážitky.

Na místě se tak zhruba stovce návštěvníků, kteří během produkce navštívili synagogu, naskytla možnost zhlédnout koncert rapové skupiny PTAKZ a vystoupení elektronických punkerů Frau Frankenstein und Spullboy, ale také prohlédnout si výstavu pražské fotografky Kateřiny Píchové, seznámit se s originálně instalovanou sbírkou básní žateckého básníka Jana Mrnky či se seznámit s neobvyklým elektronickým nástrojem jménem theremin.

V Žatci proběhla akce s názvem Demolice synagogy.Součástí koncertu a výstavy byla také světelná show a zejména projekce s hororovou tématikou, které se naplno rozvinuly až v úplné tmě kolem desáté hodiny večerní. Záměrem autorů projektu Radka Holodňáka a Tomáše Weidische bylo ukázat synagogu v úplně jiném světle, než je obvyklé.

„Synagoga může sloužit jako multifunkční kulturní prostor pro neuvěřitelně pestrou škálu účelů. Chtěli jsme také oživit žateckou kulturní scénu něčím neobvyklým. Mrzí nás trochu, že nedorazilo více lidí. Vzhledem k technické náročnosti akce je nepravděpodobné, že se v synagoze bude něco podobného brzy opakovat," říkají pořadatelé.

V Žatci proběhla akce s názvem Demolice synagogy.Ti, kteří se akce zúčastnili, však většinou odcházeli s pozitivním zážitkem. S největším úspěchem se setkala několikametrová projekce na klenbu prostoru synagogy.

Audiovizuální večer „Demolice synagogy" uspořádali pořadatelé dobrovolnicky a bez nároku na honorář. „Realizace akce by nebyla možná bez laskavého přispění Města Žatce, které se nezaleklo přispět k tomu, aby žatecká kultura nebyla černobílá. Za to děkujeme," dodávají pořadatelé.

Radek Holodňák