Letos je naplánováno do plzeňského Parkhotelu na 15. března. Před tím však musí hudební fajnšmekři vyjádřit svůj názor. V letošním ročníku hudebních cen Žebřík je možné hlasovat od 1. ledna. Svůj hlas mohou dát fanoušci kterémukoliv svému favoritovi v devíti kategoriích. Z tohoto hlasování vzejdou nominace, z nominovaných hudebníků pak bude možné vybírat během února. Tento měsíc je možné hlasovat zasláním sms na číslo 900 11 09 nebo přes webový formulář na www.anketazebrik.cz.

Jaroslav Hudec: Brzy bude vyprodáno, program je atraktivní

Prestižním hudebním cenám Žebřík je letos dvacet let. „Hodláme tohle výročí pořádně oslavit. Rádi bychom proto uspořádali nejvelkolepější finálový večer v celé dosavadní historii," říká Jarda Hudec, ředitel magazínu iREPORT, který je spolu s Plzeňským krajem organizátorem Hudebních cen Žebřík. Akce je také podpořena z projektu Plzeň Evropské město kultury 2015 a Ministerstvem kultury ČR.

Nový Žebřík už odstartoval. A nejvíce o něm ví Jarda Hudec, ředitel magazínu iREPORT, který je spolu s Plzeňským krajem organizátorem Hudebních cen Žebřík.

Jak je letošní Žebřík organizován?

Anketa Žebřík odstartovala 1. ledna hlasováním v základní části, v němž je možné vybrat libovolně jakéhokoli českého nebo slovenského interpreta a kapelu. Z těchto výsledků vzejdou nominace, z nichž pak budou moci hudební fanoušci vybírat po celý únor. K odtajnění výsledků dojde 15. března na slavnostním vyhlášení v plzeňském Parkhotelu. Předprodej vstupenek v ceně 390 Kč a 990 Kč (VIP) zajišťuje síť Ticketstream.

Jak je možné v anketě hlasovat?

Veškeré informace o hlasování jsou na anketazebrik.cz. Stejně jako loni se hlasuje v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce, Film a Průser roku. Tytéž kategorie jsou vypsány i pro zahraniční část ankety. Každý hlas bude slosován o ceny partnerů Žebříku. Samozřejmě, že nominace se tomto webu objeví až 1. února. Kromě toho budeme udělovat speciální cenu pro Osobnost roku a ve spolupráci s Plzeňským krajem opět hodláme předat charitativní ocenění.

Jakou očekáváte návštěvnost slavnostním vyhlášení?

Program finálového večera je asi nejatraktivnější z celé žebříkovské historie, lze tedy očekávat, že bude brzy vyprodáno. A protože některé z účinkujících kapel zrovna také slaví kulaté jubileum, vypadá to na velkou narozeninovou párty.

Jaký tedy bude program?

Koncertní premiéru si na Žebříku odbude Celeste Buckingham, jedna z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti. Poprvé na naší akci vystoupí hiphopeři Prago Union se svým Livě Bandem a také Mňága a Žďorp, která slaví 25. narozeniny. Exkluzivní koncert chystají Chinaski, kteří toho jinak tento rok moc neodehrají. A další peckou budou Nightwork, ti snad už představí svou novou, dlouho očekávanou desku. Další účinkující budou oznámeni. Návštěvníkům bude k dispozici celý areál Parkhotelu, zajímavá bude i druhá scéna a samozřejmě after party.

Kdo bude letos Žebřík uvádět?

Znovu to budou Tomáš Hanák a Klára Vytisková, kteří jsou už skvěle sehraní. Už se těšíme na jejich vtipné proslovy a bláznivé kostýmy.