Thrashrock'n'rollová formace Hentai Corporation má šanci získat Žebřík v kategoriích Skupina, Album a Videoklip roku. Kryštofa pak fanoušci nominovali v kategoriích Skupina, Skladba a Videoklip roku. Dvěma nominacemi – v kategoriích Skupina a Skladba roku – se pyšní plzeňská kapela Mandrage.

„Příčinou toho našeho úspěchu je hlavně to, že naši fanoušci nejsou líný ho**a a hlasujou pro nás," sdělil Deníku na otázku, jak si vysvětlují svůj úspěch v nominacích na ceny Žebřík, klávesista Hentai Corporation František Koucký. Dostál tak kontroverzní pověsti, která kapelu provází, a našemu Deníku odpověděl s použitím stejně expresivních výrazů, jaké členové kapely používají při komunikaci se svými fanoušky, a ve stejném duchu dodal: „Hlasujou buď proto, že se jim líbí naše muzika a bradavky, nebo možná proto, že už je se** vídat v podobnejch soutěžích pořád stejný interprety, obojí je u mě dobrý."

Ředitel cen Žebřík Jarda Hudec k nominacím uvádí: „Jsem rád, že se prosadili hlavně ti interpreti, kteří loni natočili povedené nahrávky. Jak vidno, vydání regulérního alba si fanoušci cení stále vysoko a neberou je jen jako pozvánku na koncerty. Nominace taky potvrzují, jak je naše současná scéna vyrovnaná a v jistém smyslu bohatá. Bude to ještě napínavé."

Po dvou nominacích mají dále kapely a interpreti Imodium, Support Lesbiens a Vladimir 518. „Mezi kandidáty na největší objev uplynulého roku figurují Adam Mišík, Lenny a skupiny Bags, Lola běží a We On The Moon. Akcí roku bude tradičně jeden z festivalů: Colours of Ostrava, Hrady.cz, Rock for People, Trnkobraní nebo Votvírák," informuje dále Hudec.

Únorové hlasování

O definitivních výsledcích se na základě nominací bude rozhodovat během tohoto měsíce. Fanoušci mohou hlasovat prostřednictvím SMS zpráv zaslaných na číslo 9001109. Nominace a podmínky hlasování najdou zájemci na webových stránkách www.anketazebrik. Všechny sms budou slosovány o ceny partnerů Žebříku.

Slavnostní vyhlášení cen Žebřík 2013 Bacardi music awards proběhne 15. března 2014 od 19 hodin na Fakultě umění a designu Západočeské univerzity v Plzni za účasti všech nominovaných, z nichž tři nejlepší v každé kategorii obdrží originální sošky z dílny mezinárodně renomovaného sochaře Václava Česáka. Moderování večera se ujme dvojice Tomáš Hanák a Bára Poláková. Koncertně se představí např. Miro Žbirka, Tomáš Klus, UDG, A Banquet a Vladimir 518 s Idiot live bandem a hosty Matějem Ruppertem a Romanem Holým.

Zdroj: Youtube