„Náš laskavý, milující a talentovaný Eric zemřel o víkendu ve spánku,“ uvedla na Carmenových webových stránkách jeho manželka. „Udělalo mu velkou radost, že se jeho hudba po desetiletí dotýkala tolika lidí a bude jeho trvalým odkazem,“ dodala v prohlášení.

Karel Kryl
Písně Karla Kryla jsou po letech stále současnější. Naneštěstí

Zpěvák narozený v Ohiu spoluzaložil skupinu Raspberries, která v roce 1972 vydala své debutové album. Některé skladby z této desky se dostaly do amerických, ale i britských hitparád, včetně písně Go All The Way. Ta byla v Británii zakázána na BBC kvůli sexuálně sugestivnímu textu a později byla zařazena na soundtrack k filmu Strážci Galaxie z roku 2014. Po čtyřech společných albech se kapela v roce 1975 rozpadla a Carmen se vydal na sólovou dráhu.

Mezi sólové skladby, kterými se nejvíce proslavil, patří All By Myself, která se později stala jedním z nejvíce ikonických hitů kanadské zpěvačky Céline Dionové. Píseň zazněla také v úvodní scéně filmu Deník Bridget Jonesové.

Zdroj: Youtube

Jako autor písní má Carmen na svém kontě hity jako Almost Paradise ze soundtracku k filmu Footloose, Never Gonna Fall In Love Again a Make Me Lose Control.

Carmenův největší hit All By Myself nazpíval na konci 70. let pod názvem Kam tenkrát šel můj bratr Jan český zpěvák Karel Gott. Text písně, který napsal Zdeněk Borovec, podle spekulací někteří posluchači vnímali jako odkaz k úmrtí Jana Palacha roce 1969. Až v roce 2005 Karel Gott v bookletu nového vydání alba Romantika podle Radia Proglas a dalších zdrojů potvrdil, že píseň byla skutečně věnována památce Jana Palacha.

Zdroj: Youtube

„Tak to taky textař Zdeněk Borovec vymyslel. Ale tenkrát jsem to nemohl nahlas říkat… Já jen věděl, že s touhle písní nesmím zlobit na jevišti. Proto jsem ji taky zazpíval jen jednou v televizní show Karel Gott v Lucerně,“ uvedl Gott. „Jestli to myslel úplně na toho bratra Jana, tedy Palacha, těžko říct, ale přikláním se k tomu, že to tak bylo míněno,“ napsal hudební publicista Josef Vlček.