Radim Pařízek, podnikatel, producent, ale především dlouholetý frontman skupiny Citron, byl mužem s širokým profesním i osobním záběrem a zájmy. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než 1 milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka.

"Radimovo metalové srdce tepe dále. Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat," dodal dále Roman Jeřábek.

Ostravský patriot

Radim Pařízek byl znám jako ostravský patriot. "Ostrava je skvělým místem, kde se narodili nebo působili a působí skvělí zpěváci, hudebníci, výtvarníci, herci a literátí. Je to možná na první pohled pro někoho drsné město, kde se třeba ne všem žije lehce, ale úžasně inspirativní prostředí. Vždyť jen kolik Ostrava nabízí během celého roku festivalů, divadel, koncertů a dalších skvělých uměleckých nabídek. Co si více přát?" uvedl v jednom ze svých rozhovorů pro Deník.

"Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně. Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," řekl závěrem Jeřábek.