„Máme novou sestavu a mám zase pocit, že to všechno zase funguje,“ cituje Headliner slova zpěváka, která pronesl jen o několik týdnů dříve. Podle magazínu nedávno s kapelou Sto zvířat dokončil album nazvané Noční ptáci, které vyjde v polovině září.

Připomeňte si rozhovor, který Jan Kalina poskytl Deníku v roce 2020:

Kapela Sto zvířat patří k nejžádanějším jménům na tuzemské hudební scéně.
Občas je dobré píchnout do vosího hnízda, říká frontman kapely Sto Zvířat Kalina

„Líbilo se mi spojení Sto zvířat a Noční ptáci. Noc je v mnoha textech na albu. Třeba v písni Provazochodci této noci, aniž bychom nějak tlačili na pilu a dělali z toho komponovanou operetu. Také náš textař Tomáš Belko noc hodně prožívá, tak jsme se vrátili ke dvěma textům z roku 1990, v nichž noc byla přítomná,“ řekl Kalina v červnu v rozhovoru pro ČTK.

Kalina vystudoval Střední výtvarnou školu v Praze na Hollarově náměstí a pak absolvoval na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor český jazyk - výtvarná výchova. Od roku 1990 byl členem kapely Sto zvířat, kde zpíval, hrál na perkuse, skládal hudbu a byl jejím takřka výhradním výtvarníkem. Hrál v divadelním souboru Šrapnel, vystupoval v představení Dechovka divadla Vosto5 a byl také členem skupiny Kašpárek v rohlíku. Více než 15 let pracoval v reklamní branži jako storyboardista a artdirector.

Kapela Sto zvířat a jejich písnička Nejkratší cesta:

Zdroj: Youtube

Kapela Sto zvířat vznikla v roce 1990 ze studentské kapely Matěj Čech a poprvé se představila pražskému publiku dvojkoncertem v Malostranské besedě. Natočila dvě desítky klipů a odehrála více než 2700 koncertů v Česku i zahraničí. Za desku Rozptýlení pro pozůstalé z roku 2007 získala kapela cenu Anděl v kategorii ska a reggae.