V létě roku 2022 Keith oznámil, že trpí rakovinou žaludku a podstupuje mimo jiné chemoterapii, v nedávném rozhovoru pak podle deníku The New York Times (NYT), uvedl, že jeho léčba stále pokračuje. Prohlášení o jeho úmrtí příčinu nespecifikuje.

„Toby Keith poklidně odešel včera večer, 5. února, obklopený svou rodinou,“ píše se na jeho webu. „Vedl svůj boj důstojně a odvážně,“ pokračuje stručné prohlášení.

Kytarista Jimmy Page a zpěvák Robert Plant při koncertě kapely Led Zeppelin.
Page byl samouk, Hendrix průšvihář. Znáte nejuznávanější kytaristy na světě?

Keith v mládí pracoval jako dělník na ropných polích a také hrál na poloprofesionální úrovni americký fotbal, než v 90. letech zahájil úspěšnou kariéru v country music. Mohutný zpěvák vysoký skoro dva metry si vypěstoval image založenou na „chlapáctví“ a americké hrdosti, ale také na smyslu pro humor a hlasovém rozsahu, díky němuž zvládal milostné i pijácké písně, uvádí americký tisk.

Zdroj: Youtube

Podle agentury AP se hned 20 jeho skladeb dostalo na první příčku žánrové hitparády Billboard včetně písně Beer for My Horses nazpívané společně s country legendou Williem Nelsonem. Mezi Keithovy největší hity patří také Courtesy of the Red, White and Blue vydaná po teroristických útocích z 11. září 2001, v níž zpěvák varuje kohokoli, kdo by si „zahrával s USA“, že toho bude litovat. Píseň zazpíval také v lednu 2017 na koncertě pořádaném v předvečer inaugurace prezidenta Donalda Trumpa.

Keithova kariéra v showbusinessu trvala přes třicet let, během nichž po celém světě prodal přes 40 milionů alb, píše list NYT.