Jejich poličky zdobí pěkná řádka cen. Dotahují snímky k úplné dokonalosti. Bez nich by to prostě nebylo ono. A letos se povedlo nevídané. Trio nejlepších současných světových skladatelů filmové muziky se během jediného roku prostřídá v Praze.

TENKRÁT NA ZÁPADĚ

Počátkem února v Praze vystoupil již po několikáté italský velikán a žijící legenda filmové hudby Ennio Morricone. Počtvrté za sebou dokonce dokázal vyprodat největší halu tuzemska, vysočanskou O2 arenu.

Osmaosmdesátiletý držitel ceny Oscar za celoživotní dílo je autorem hudby k filmům jako Tenkrát na Západě, Hodný zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Nejvyšší nabídka nebo nejnovější Tarantinův western Osm hrozných.

LVÍ KRÁL I POČÁTEK

Dalším významným autorem filmové hudby, který přijede do Prahy, je Němec Hans Zimmer.

Ten vystoupí ve vysočanské hale v Praze 4. června, kdy zahraje nejznámější skladby své kariéry.

Naváže tak na svůj minulý koncert, který v Praze odehrál teprve před rokem. Jeho koncertní vystoupení obsahují strhující skladby ze známých hollywoodských trháků jako Interstellar, Počátek, Lví král, Rain Man nebo Temný rytíř.

KING KONG I ŠESTÝ SMYSL

Na posledním jmenovaném filmu ze ságy o Batmanovi pracoval společně s americkým komponistou Jamesem Newtonem Howardem.

Ten je autorem hudby k filmům Pretty Woman, Hunger Games, Fantastická zvířata a kde je najít, King Kong, Šestý smysl, Vyvolený a mnoho dalších. Howard si pro svůj první koncert v České republice vybral komornější prostředí, vystoupí 19. listopadu v Kongresovém centru v Praze.

Slibuje rovněž, že během vystoupení chce hojně komunikovat s publikem, sdělovat příběhy a inspiraci k jednotlivým skladbám i vizuální podívanou na velkoplošných obrazovkách.