Trojalbum ukazuje hudební styly, jimiž Martinová prošla nebo se nechala inspirovat. Připomíná řadu autorů a interpretů, s nimiž spolupracovala, mezi nimiž jsou například Michal Tučný, Jaromír Nohavica, Pavel Vrba, Ivan Hlas, Pavlína Jíšová, Ivo Viktorin a řada dalších. „Doufám, že si s tím výběrem udělám takovou tu nostalgickou chvíli, až budu mít za dlouhých zimních večerů trochu klid a vynoří se nějaké vzpomínky. I když normálně si doma svoje písničky nepouštím," řekla Martinová.

Z country přešla na folk

Zpěvačka podle svých slov nikdy nelitovala, že opustila zavedenou dívčí skupinu Schovanky a přes třiceti lety se odhodlala k sólové kariéře. „Bylo by mi líto, kdybychom se rozešly úplně ve zlém, i když to úplně příjemné nebylo. Ale nedávno jsme byla hostem oslav jejich 45. výročí vzniku," uvedla. „Já jsem sólista a ne stádový typ. Ráda si svůj život řídím sama. Nemám to proto v životě lehké, ale okolí se mnou také ne," dodala.

Folkově laděným albem Zvláštní způsoby z roku 1986 opustila Martinová styl country, do kterého ji zařadila především média. „Nemám tohle stylové škatulkování ráda. Postupem doby jsem zjistila, že lidem jde o hezkou melodii a dobrý text a je jim jedno, k jakému žánru se to šoupne. Já mám třeba ráda i rockovou muziku, ale se svým sametově zabarveným hlasem ji zpívat nemůžu," sdělila Martinová.

Změnila kapelu 

Již přes rok má kolem sebe novou doprovodnou kapelu. „Potřebovala jsem totální změnu. Teď se mnou hrají mladí muzikanti a je to hrozně fajn, protože k mládí patří energie a chuť do života," konstatovala.

Martinová se narodila 2. února 1960 v Opočně. Je absolventkou brněnské státní konzervatoře v oboru klasická kytara. Působila jako zpěvačka v Orchestru Gustava Broma. Od roku 1982 vystupovala čtyři roky s kapelou Schovanky.

Do její kariéry zasáhla dopravní nehoda

V televizním pořadu Sejdeme se na výsluní představila sólovou píseň Malý dům nad skálou, ze které se doslova přes noc stal velký hit. Těsně po vydání její první LP desky nazvané Dál jen vejdi do její slibně se rozjíždějící hudební kariéry zasáhla v roce 1989 těžká dopravní nehoda, která ji na čas vyřadila z koncertní činnosti. Poslední studiové album, vánočně laděné Foukneme do svící, vydala v roce 2011.

Čtěte také: Součástí muzikálu s písněmi Karla Gotta bude jím namalovaný obraz