O'Riordanová pocházející z irského Limericku byla 15. ledna nalezena mrtvá v hotelovém pokoji v Londýně, kde se skupinou nahrávala. Informoval o tom server BBC.

Na jejím těle nebyly nalezeny žádné známky sebepoškození. „Viděla jsem paní O'Riordanovou ponořenou ve vaně s nosem i ústy plně pod vodou,“ uvedla při vyšetřování Natalie Smartová, která jí našla.

The Cranberries na festivalu Colours of Ostrava.
Zemřela zpěvačka skupiny The Cranberries Dolores O'Riordanová. Bylo jí 46 let

V sobě měla ale velké množství alkoholu. V jejím pokoji se našlo několik prázdných lahví, konkrétně pět malých lahviček a jedna lahev od šampaňského. Ležely zde také zásobníky léků na předpis s množstvím tablet.

Matka tří dětí do hotelu přišla 14. ledna. O půlnoci byla v kontaktu se zaměstnanci hotelu a ve tři hodiny ráno si ještě telefonovala se svojí matkou. Ráno v 09:16 byla potvrzena její smrt.

Byla v dobrém duchu

Je také známo, že O'Riordanová trpěla bipolární poruchou, dobře se ale léčila. Během nemoci se jí střídaly období abstinence od alkoholu a období nadměrného pití. Se svým psychiatrem doktorem Seamusem O Ceallaigh mluvila naposledy 9. ledna. Ten o ní uvedl, že se nacházela v „dobrém duchu“.

AC/DC
Novinkou AC/DC ožije kytara zesnulého Malcolma Younga

Zpěvačka se proslavila na počátku devadesátých let minulého století jako frontmanka skupiny The Cranberries, která se dočkala úspěchu po celém světě a prodala přes čtyřicet milionů hudebních nahrávek. Mezi jejich známé hity patří skladby Zombie, Linger nebo Dreams.

"Dolores O'Riordanová a skupina The Cranberries měli obrovský vliv na rockovou a popovou hudbu jak v Irsku, tak v celém světě," vyjádřil se irský prezident Michael D. Higgins v lednu. Její smrt je podle něj velkou ztrátou pro všechny, kdo poslouchají a podporují irskou hudbu.

Skladba Zombie od The Cranberries:

Zdroj: Youtube
Svět se loučil s královnou soulu Arethou Franklinovou.
Rozloučení s královnou soulu Arethou Franklinovou. Kondoloval Clinton i Obama