"Byl vyčerpaný a potýkal se s nedostatkem spánku," řekl zdroj magazínu People. Nyní už je prý zpěvák v pořádku. West byl podle televizní stanice NBC hospitalizován poté, co policii zavolali zdravotníci s tím, že mají o rapera obavy.

Promotéři uvedli, že zbývajících 21 koncertů v rámci turné Saint Pablo bylo zrušeno a že lidem budou za lístky vráceny peníze. Neřekli však, proč se zbytek turné ruší, což vyvolalo spekulace o zdravotním a duševním stavu umělce. Zdroj, který má k raperovi blízko, tyto spekulace odmítá a tvrdí, že zpěvák je psychicky v pořádku. Je prý pouze přepracován.

"Je vyčerpaný. Pracoval ve dne v noci na své módní značce a zároveň se podílel na kolekci pro společnost Adidas. Je o něm všeobecně známo, že je workoholik, takže se snažil věnovat kolekcím i turné zároveň, což ho skutečně vyčerpalo," řekl zdroj.

Před zrušením turné West prožil náročné tři měsíce. V září v New Yorku představil novou sezonní kolekci Yeezy, kterou vytvořil pro Adidas Originals. V říjnu jeho manželku Kim Kardashianovou okradli v Paříži, kde na ni mířili pistolí. Minulý týden rapera diváci vypískali, když na pódiu v kalifornském San Jose řekl, že podporuje nově zvoleného republikánského prezidenta Donalda Trumpa.

Magazín Billboard odhaduje, že West musí vrátit divákům, kteří měli na plánované koncerty lístky, asi 27 milionů dolarů (téměř 687 milionů Kč). Kvůli zrušenému turné prý pocítí velké ztráty.

Kontroverzní raper mnohokrát v minulosti šokoval. Loni oznámil, že uvažuje o tom, že bude v roce 2020 kandidovat na amerického prezidenta. Když v roce 2009 vyhrála hudební cenu MTV zpěvačka Taylor Swiftová, řekl během udělování cen, že si cenu spíš zaslouží Beyoncé. V roce 2006 se nechal vyfotit na obálku časopisu Rolling Stone převlečený za Ježíše.

Začátkem letošního roku vydal Kanye West hudební klip Famous (Slavný), ve kterém s ním na posteli leželi nazí dvojníci slavných, včetně Trumpa a Swiftové.