Mimo bohaté zásoby propagačních materiálů a map Děčína a okolí, které jsou letos zbrusu nové, na Vás čeká i spousta suvenýrů a regionálních výrobků. Kromě mincí, štítků na hole, klíčenek, magnetek, pohledů, turistických vizitek s deníky, turistických známek, knih a plakátů jsme rozšířili naše suvenýry o velice oblíbené zvonečky, frťánky a náprstky s motivem Děčína.

Z našich regionálních produktů znáte jistě děčínskou čokoládu, bylinky čaje a koření Valdemar Grešík, nožíky Mikov Mikulášovice a mýdla Rubens z Růžové. Na letošní sezónu jsme k těmto všem pro vás pořídili ještě jeden z regionálních produktů, a to autorské šperky od pana Herzlíka z České Kamenice.

A co když je ošklivé počasí, nebo zkrátka chcete si užít nějaký kulturní zážitek? Žádný problém! Naše infocentrum je jedním z prodejních míst portálu www.vstupenkadecin.cz. Na tomto portálu najdeme denně kompletní seznam akcí městského divadla, kina, společenského domu, městské knihovny i art galerie. Stačí si lístek zarezervovat, nebo přijít rovnou k nám a lístky si koupit. Samozřejmostí je možnost platit kartou.

Mimo jiné infocentrum disponuje počítačem pro turisty a wifi free zónou, takže není problém se připojit na vlastním počítači, či chytrém telefonu.

V neposlední řadě nesmíme opomenout náš občerstvovací koutek. Pohodlné sezení uvnitř infocentra i venku, s krásným výhledem na Pastýřskou stěnu a Labe, po kterém se plaví lodě. K pití si můžete dopřát čerstvě umletou děčínskou kávu, tureckou a rozpustnou kávu, teplý čaj, limonády z Černé Hory a v letních měsících zejména pánové ocení vychlazené pivo. K zakousnutí Vám nabídneme různé sušenky, keksy, či slané tyčinky.

Teď jen záleží na vás, jakým způsobem se k nám vydáte.
- Na kole? Ano, infocentrum se nachází přímo u cyklostezky.
- Autem? Ano, před infocentrem je velké a bezplatné parkoviště, kde mohou mimo jiné parkovat autobusy i karavany.
- Vlakem? Ano, z hlavního vlakového nádraží dojdete pohodlnou chůzí za 15 minut k infocentru, anebo přímo před nádražím nasednete na kterýkoliv autobus a pojedete dvě zastávky.
- Pěšky? Ano, odkudkoliv kamkoliv, infocentrum se nachází přímo v centru města.
- Lodí? Ano, jsme přímo naproti přístavišti osobních lodí.