Právě tato akce z podzimu roku 2006 nastartovala další, neméně oblíbené a hojně navštěvované projekty Žehnání svatomartinského vína, Tradiční výrobek Slovácka, Přehlídka Slovácko v tradici, Miniveletrh cestovního ruchu Slovácka nebo Slovácký festival chutí a vůní.

Loni se v rámci tohoto prvního gastronomického festivalu veřejnosti představila v pořadí už druhá Kuchařka tradičních pokrmů na Slovácku, kterou „pekl" skromný team pracovníků Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Region Slovácko, provozovatele MIC i ICM Uherské Hradiště. Obě knihy, jako i spoustu dalších suvenýrů a tradičních výrobků, jsou k dostání v provozovně „íčka" v jezuitské koleji a v sousední specializované prodejně.

Cyklisté si v MIC Uherské Hradiště můžou letos zapůjčit 11 zbrusu nových kol a koloběžek. Od června 2015 budou nově průjezdné i některá náměstí a pěší zóny města, a tak se zájemci přepraví třeba do místního aquaparku, Slováckého muzea a galerie, nebo se pokochají krásou lidových ornamentů, které staronově zdobí historicky cennou Slováckou búdu ve Smetanových sadech.

Letní filmová škola.Bohatou síti cyklostezek a cyklotras se dostanou i k největším lákadlům okolí, ke kterým patří hrad Buchlov, zámek Buchlovice, bazilika na Velehradě, Archeoskanzen a Živá voda Modrá nebo KOVOZOO ve Starém Městě, odkud „přiletěl" jako dárek k patnáctinám nový maskot MIC. Milovníky adrenalinu potěší určitě možnost tandemových seskoků v Kunovicích nebo let z BalonCentra Břestek. Křižovat oblohu nad Uherskohradišťskem můžou od letošní sezony v největším horkovzdušném balonu v celé střední Evropě.

Mnohé z uvedených atraktivit jsou začleněny do benefitního systému Region Slovácko Pas, jehož výhody jsou k dispozici i všem návštěvníkům MIC Uherské Hradiště. Koncem dubna 2015 jejich počet přesáhl magickou hranici milion.