V hlavní sezoně máte možnost prohlídky, která zahrne i synagogu, a to každý den. I letos se můžete těšit na pohádkové bytosti Rumcajse a Manku, které budou chodit po náměstí. Můžete se s nimi vyfotografovat a třeba vás dovedou až k Rumcajsově ševcovně.

Letošní Jičínské léto se zaměřilo na prodloužené víkend. Čtvrteční program je zaměřen na Valdštejnskou lodžii, kde se podvečer můžete těšit na rozmanitou programovou nabídku. Pátek je zaměřen na prohlídku památek v centru města. Pro návštěvníky je proto připravena prodloužená otevírací doba až do 19 hodin, a to nejen v Městském informačním centru, ale také v Galerii Rumcajsův svět, na Valdické bráně, v Lodžii či v kostelech sv. Jakuba a sv. Ignáce.

V sobotu probíhají tradiční trhy na Valdštejnském náměstí. V tento den se také setkáte s akcí „Umění v ulicích", a to v dopoledních i večerních hodinách. A samozřejmě nesmíme zapomenout na „Pohádky Pod Koštofránkem" pro ty nejmenší. Neděle je, jak se sluší a patří, relaxační. Na koupališti Kníže jsou pro děti připraveny soutěže a pro dospělé pak hudební odpoledne a večery v zámecké zahradě.