Cyklisté jsou nadšeni z cyklostezek, jichž tudy prochází hned několik. Milovníkům kol je určena i místní promenáda, která lemuje břeh řeky Dyje v celkové délce téměř tří kilometrů. Z ní lze obdivovat krásy okolní přírody nejen z kola, ale i při in-line bruslení, či při procházkách. Aktivním sportovcům jsou přímo v obci určeny i dva venkovní fitparky, kde mohou svá těla protáhnout příslušníci mladších i starších generací. Dalším lákadlem pro sportovní nadšence je i nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem, kde lze provozovat zejména míčové sporty jako basketbal, volejbal, minikopanou nebo tenis.

Odpočinek pak přináší například projížďka parníkem, který brázdí hladinu řeky na pravidelné trase obec Pasohlávky – kemp ATC Merkur, a to několikrát denně.

Do Pasohlávek za koupáním a sportem.Voda obecně patří k největším lákadlům rekreační oblasti Pasohlávky. V nedalekém kempu ATC Merkur, který patří k největším kempům ve střední Evropě, lze najít mnoho příležitostí k tomu, jak si vodní živel užít do sytosti. Zde jsou v provozu dva vodní vleky Wake Parku Merkur, které jsou určeny jak k wakeboardingu, tak k vodnímu lyžování. Malý vlek je určen pro začátečníky, velký vlek obsahuje celkem osm překážek, a je tudíž určen pro zkušenější jezdce.

Přímo v kempu návštěvníci najdou i jiné sportovní vyžití. Mezi další vodní aktivity zde patří windsurfing, kiteboarding, aquazorbing a samozřejmě i koupání a šlapadla. K dispozici jsou tu i volejbalová hřiště, tenisové kurty, minigolf a mnoho dalších. Bohatý je zde i kulturní život. Během letní sezóny jsou pořádány koncerty a další zábavné akce na náměstíčku v kempu, ale také na pláži velké Laguny, kde se odehrávají divadelní a loutková představení pro děti.

S kempem sousedí i moderní aquapark Aqualand Moravia. Pro návštěvníky je tu připraveno celkem 20 tobogánů a 12 venkovních i vnitřních bazénů s nejrůznějšími atrakcemi jak pro děti, tak pro dospělé. Součástí komplexu je wellness zóna se saunami, vířivkami, masážemi a dalšími odpočinkovými procedurami.

Pro větší pohodlí všech návštěvníků rekreační oblasti Pasohlávky byla v minulém roce vybudována nová páteřní komunikace, která spojuje obec Pasohlávky přímo s kempem ATC Merkur i s Aqualandem Moravia.