Právě podzemní chodby letos přicházejí se speciálními kostýmovanými prohlídkami za svitu lucerniček. Ale Tábor nejsou jen husité. Najdete tu i největší jihočeskou ZOO, strašidelné podzemí, botanickou zahradu, geologickou expozici a plno dalšího.

Také infocentrum stále přichází s novými nápady, jak návštěvníkům města jejich pobyt zpříjemnit. A tak k již zavedeným službám zvukových průvodců – audioguidů, úschovně kol či přístupu na internet, přibyla v loňském roce dobrodružná hra na bázi geocachingu Kačeři v Táboře a Click - průvodce městem do mobilních telefonů. Letos na turisty čekají, i díky podpoře z grantu Jihočeského kraje, Fotokiosek a 3D malby.

Co to vůbec je? Fotokiosek je přístroj, pomocí kterého si můžete od července vyrobit originální pohled. Stačí se vyfotit u některé z táborských památek, přijít na infocentrum na Žižkově náměstí, vložit kartu s fotkami do fotokiosku a vybrat si ten správný design pohledu. Vaše blízké takový pozdrav z výletu určitě příjemně překvapí.

A komu by to bylo málo, může si cestou do infocentra okusit iluzorní svět 3D maleb. Optický klam vás možná znejistí, až se před vámi uprostřed chodníku rozevře propast, ale nebojte se došlápnout, vážně je jen namalovaná.

Tradičně je postaráno i o kulturu, v rámci Táborského kulturního léta potěší řada koncertů, představení pod širým nebem i pohádek pro děti.

Tábor je zkrátka město, kde vás rádi uvidí a kde se určitě nudit nebudete.