Turistická informační centra letos nově nabízejí mapu Hradce Králové a Hradecka pro cyklisty doplněnou informační brožurou s praktickými informacemi. V mapě města jsou vyznačena opatření pro cyklisty, jako například cyklopruhy, cyklostezky, bezpečné stojany, parkovací věž, subjekty certifikované v systému Cyklisté vítáni a další. V mapě Hradecka naleznete číslované cyklotrasy systému Klubu českých turistů, archeocyklotrasu, ale i naučné stezky a hipostezky. To vše za symbolickou cenu 20 Kč.

Za architekturou ve dne i v noci

Architektura je jedním z hlavních důvodů, proč do Hradce Králové směřují tuzemští i zahraniční návštěvníci. Přehlídka nejrůznějších stylů včetně jedinečné moderní architektury přelomu 19. a 20. století činí z Hradce Králové doslova „učebnici architektury pod širým nebem". Skvosty této výjimečné architektury přibližují prohlídky města s průvodcem, který vás zavede do malebných zákoutí historického města nebo „Salónu republiky" – staveb významných architektů.

Nově se lze na tato putování vypravit i večer. Noční prohlídky se konají ve spolupráci s Informačním centrem Obnovitelné zdroje, které sídlí v Labské vodní elektrárně Hučák, do níž v rámci večerních prohlídek zavítáte.

Děti putují se skřítkem Modrovouskem

Aby se ani děti při objevování tak velkého města nenudily, čekají na ně pohádkoví skřítci a víly, kteří je v letní sezóně zavedou na ta nejmalebnější místa a budou jim vyprávět neuvěřitelné příběhy. Na putování se mohou vydat s Pralinkou, s vílou Orličkou a nově také se skřítkem Modrovouskem, který děti seznámí s pohádkovými bytostmi žijícími v Šimkových sadech.

Pohádkové i klasické prohlídky města s průvodcem se konají při minimálním počtu pět rezervovaných účastníků. Rezervaci můžete provést v turistických informačních centrech nebo v rezervačním systému www.hkpoint.cz. Více informací naleznete na www.hradecko.eu nebo www.ic-hk.cz.