Nové Informační centrum je bezbariérové a přístupné vozíčkářům. Díky bezbariérovému přístupu se k nám dostanou i osoby tělesně postižené, či návštěvníci s omezenou schopností pohybu. K přivolání obsluhy slouží zvonek s piktogramem znaku pro tělesně postižené, nainstalovaný u vstupních dveří IC.

IC přináší místo pro rodinu. Nabízíme maminkám a rodinám s malými dětmi zázemí pro nakrmení a přebalení dětí v klidu a soukromí. K dispozici je přebalovací pult, dětská jídelní židlička, křesílko, spousta plyšáků a letáčky pro rodiny s malými dětmi.

Našim návštěvníkům nabízíme větší komfort díky akceptaci platebních karet. Nejen turisté u nás mohou platit kartou.

Nabízíme turistům veřejný internet celkem na čtyřech počítačích. Prvních 15 minut je zdarma a každá další započatá čtvrthodina je zpoplatněna 10,- Kč. Mimo jiné se u nás připojíte na internet i ze svého mobilu či notebooku díky volnému WiFi připojení, které je v Informačním centru k dispozici.

V IC si můžete v příjemném prostředí přečíst denní tisk, regionální tisk a časopisy. Pravidelně si u nás zdarma vyzvednete noviny jako Kroměřížský Zpravodaj, Kroměřížsko 5+2 dny, Infonoviny, Turistické noviny, nejrůznější turistické magazíny a časopisy jako KAM, Tim, Travel apod.

Od května byla otevřena úschovna kol a zavazadel. Tuto službu poskytuje Informační centrum Kroměříž svým návštěvníkům zcela zdarma. K dispozici je celkem 12 stojanů na kola a uzamykatelné skříňky. Provozní doba úschovny je stejná jako provozní doba IC, tzn. v týdnu od 9.00 do 17.00 hod. a o víkendech a státních svátcích od 9.00 do 16.00 hod.

V IC si můžete vybrat z velkého množství krásných upomínkových předmětů. K dostání jsou u nás i oblíbené kreslené pohlednice PIDIFRKY nejen Kroměříže, ale i blízkého okolí, pomocí kterých si sběratelé mohou sestavit velký Óbrfrk, neboli velký kreslený vtip. Dále nové turistické magnetky, známky a vizitky. Pouze u nás a na zámku si zakoupíte novou publikaci, kterou vydalo město Kroměříž - KROMĚŘÍŽ, historické město a jeho památky. Kniha vyšla na křídovém papíře a na necelých tři sta padesáti stranách nabízí ucelený pohled na město Kroměříž. Vše doprovází krásné barevné fotografie. Prodáváme rovněž novou publikaci - Místopisné pohlednice města Kroměříže, kterou letos vydala Česká numismatická společnost.

V Informačním centru byl nově zahájen prodej vstupenek Divadelního spolku KM, Domu kultury a kina Nadsklepí v Kroměříži. Mj. si u nás zakoupíte vstupenky na kulturní a společenské akce sítě Ticketportal, Ticketpro, Ticketart a další koncerty a akce pořádáné klubem UNESCO v Kroměříži i dalšími organizátory. V neposlední řadě u nás zakoupíte i vstupenky na Buchlovské hudební léto a spoustu dalšího. Prodáváme rovněž jízdenky na vnitrostátní a mezinárodní linky společností Student Agency a Tourbus.

Od června je v IC umístěna raznice, na které si můžete vyrazit vlastní pamětní minci. Jednou z možností, jak minci získat, je zapojit se do velké letní hry v Kroměříži označené jako "Hledání pokladu biskupa Bruna". V Informačním centru obdržíte kartičku symbolizující truhlici s pokladem. Podaří-li se vám truhlici naplnit plným počtem „mincí" (speciálních razítek z nejzajímavějších míst v Kroměříži), můžete si za odměnu pomocí připravené matrice a původní technologie vyrazit vlastní pamětní minci.

Objevte tajemství staré Kroměříže! Večerní prohlídky města s průvodci v historických kostýmech.
Hodinová procházka zajímavými zákoutími historického centra v doprovodu průvodců v dobových kostýmech bude probíhat každý prázdninový pátek. Součástí prohlídek budou i scénky skupiny historického šermu Biskupští manové. Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru nebo přímo na místě. Začátek prohlídky vždy v 18 hodin u kašny na Velkém náměstí.
Vstupné 50 Kč dospělí a 30 Kč děti, studenti a senioři. Děti do 7 let mají vstup zcela zdarma. Možnost koupit si rodinné vstupné za 100 Kč.

Sběratelům a zájemcům nabízíme velký výběr krásných turistických razítek, mj. i výroční razítko k 750 letům trvání města.

Nové Informační centrum najdete i na facebooku, kde nás můžete pravidelně sledovat. Získáte zde informace o neaktuálnějším dění a akcích ve městě.

Nejen na návštěvníky města čeká bohatý kulturní program v průběhu celého roku 2013 v souvislosti s oslavami 750. výročí trvání města.