Jednou z nich je Click - průvodce městem, kterého si mohou návštěvníci jednoduše a zdarma stáhnout do mobilu. Dozví se zde základní informace o městě a jeho památkách a s orientací v labyrintu uliček jim pomůže interaktivní mapa. Aplikaci bude možno stáhnout přímo z webových stránek města a také v blízkosti Infocentra, kde bude umístěn vysílač, stačí mít Bluetooth. Mobilní průvodce městem bude pro veřejnost spuštěn 10. července 2011.

Další novinkou je dobrodružná hra na bázi Geocachingu – Kačeři v Táboře. Určená je především pro rodiny s dětmi, které má motivovat k poznávání města Tábora zábavnou formou. Na hráče čeká několik otázek, odpoví-li správně, získají GPS souřadnice, které zadají do přístroje a ten jim ukáže cestu k místu, kde mohou najít správnou odpověď na další otázku. Jakmile zodpoví všechny otázky, mohou si na Infocentru vyzvednout drobnou odměnu. Protože ne každý je vlastníkem GPS přístroje, bude 8 kusů k zapůjčení na infocentru na vratnou kauci 500 Kč za přístroj. Spuštění projektu Kačeři v Táboře je plánováno na léto 2011. Tento projekt byl podpořen z grantového programu Jihočeského kraje.

Aby toho nebylo málo, rozšiřuje se i nabídka suvenýrů, přibyly nové druhy magnetek včetně keramických, puzzle, sada korkových tácků s táborskými motivy, klíčenka ve tvaru Jana Žižky a plánovaná jsou i nová trika v několika verzích s motivem tohoto husitského vojevůdce.

Je toho na vás příliš? Proto jsme tu my! Přijďte na naše infocentrum, rádi vám pomůžeme se v Táboře zorientovat.

Infocentrum Město Tábor
Žižkovo nám. 2, 390 01 Tábor
tel. +420 381 486 230-4
fax: +420 381 486 239
infocentrum@mutabor.cz
http://www.taborcz.eu

Otevírací doba
květen - září pondělí - pátek 08:30-19:00
sobota - neděle 10:00-16:00
říjen - duben pondělí - pátek 09:00-16:00