Pro rodiny s dětmi je ideálním místem k návštěvě místní ZOO PARK, kde vedle domácích zvířat z různých koutů světa mohou na vlastní oči vidět, jak se žilo na venkově před 100 lety a obdivovat repliku Hanáckého statku z 19. stol. Ze ZOO PARKU se pak dinovláčkem během několika minut dostanete do DINOPARKU - unikátního zábavního a vzdělávacího parku pro celou rodinu, který Vás vtáhne do prehistorie a života druhohorních zvířat, jejichž modely jsou ve skutečných velikostech. 4D kino se zajímavým příběhem ze života dinosaurů nebo paleontologické hřiště pro děti jsou další možnosti zajímavého využití volného času. Největší novinkou a lákadlem letošní sezóny je pohyblivý model páru triasových býložravců – plateosaurů, kteří žili na území Evropy před dvěma sty miliony let.

Návštěvníky města určitě zaujme i Muzeum letecké a pozemní techniky, ve kterém si mohou prohlédnout vojenskou techniku několika generací, ale i části letounů sestřelených během 2. sv. války. V horkých letních dnech nabízí osvěžení místní aquapark, který má kromě dvou kondičních plaveckých bazénů k dispozici různé atrakce např. tobogány, skluzavky nebo divokou řeku. Na své si přijdou plavci i neplavci. Chcete-li relaxovat, máte možnost využít masážní lavice, vířivou vanu nebo parní saunu.
Milovníci historie by neměli zapomenout navštívit Muzeum Vyškovska, které sídlí v místním zámku. V letošním roce slaví muzeum již 120. výročí svého založení a toto jubileum si připomene reprezentativní výstavou představující bohatství jeho sbírek, která potrvá do konce roku 2013.

Turistické informační centrum si pro návštěvníky města připravilo vědomostní soutěž týkající se nejen turistických lákadel, které lze navštívit přímo ve Vyškově, ale i turistických cílů, které se nalézají v okolí města. Zapojit do soutěže se můžete prostřednictvím webových stránek města Vyškova www.vyskov-mesto.cz, kde najdete každých čtrnáct dní jednu soutěžní otázku.