Cyklostezka Střecha Evropy navazuje v Odrách na cyklotrasu 503. Vede podél řeky Odry, kolem vodního mlýna Wesselsky v Loučkách, kamenolomu v Jakubčovicích i podél železniční trati ze Suchdolu nad Odrou do Budišova nad Budišovkou. Malebnou krajinou Oderských vrchů dovede cyklistu až ke skále Panny Marie, která je dokonalým místem pro načerpání nových sil ke zpáteční cestě.

Pro pěší turisty byla rozšířena naučná stezka Stříbrný chodník, která návštěvníky seznamuje s historií těžby stříbronosných rud, vlastivědou a přírodními poměry v místě vyústění Oderské kotliny do Moravské brány. Nově po ní dojdete z Oder až k rozhledně na vrchu Olšová, odkud jsou za příznivého počasí vidět i vrcholy nejvyšších moravských hor, Lysá hora a Praděd.

Nejen na Stříbrném chodníku narazíte na zajímavá místa a příběhy, o kterých se z generace na generaci vyprávějí různé historky. Ty nejzajímavější najdete v publikaci Pověsti Oderska, která vyšla začátkem roku a je k dostání v informačním centru. Brožurka je doplněná o přehlednou mapu, fotografie a ilustrace.

Sběratele potěší, že byla vydána nová turistická známka č. 2104 s motivem rozhledny na Pohoři a současně i turistická nálepka (turistická vizitku s rozhlednou existuje již od loňského podzimu). V jarních měsících přibyly v nabídce informačního centra nové turistické produkty: dekorativní svíčka, kvalitní česká čokoláda s motivem města a magnetka s rozhlednou.

Všichni turisté mohou využít služeb informačního centra na Masarykově náměstí ve všední dny od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8.30 do 11.30 hodin. Více se dozvíte na www.odry.cz.