„Naštěstí jsme se na tento rok stihli řádně připravit, a to nejen co se týče informovanosti a odbornosti personálu, což je pro nás samozřejmě to nejdůležitější. Klient od nás vždy musí dostat uspokojivou odpověď. Díky podpoře ze strany města se nám na podzim podařilo interiér infocentra zrekonstruovat a v jeho současné podobě zvládneme komfortněji odbavit větší počet klientů," říká Irena Benešová, vedoucí Turistického infomačního centra města Plzně.

Vedle moderního designu interiéru je zásadní změnou oddělení prodeje vstupenek do samostatné provozovny se zvláštním vchodem hned vedle Turistického informačního centra. „I tak ale existují natolik exponované dny, že naše infocentrum doslova praská ve švech. Například o Slavnostech svobody byl nápor ze strany návštěvníků, troufám si říct, rekordní," dodává Irena Benešová.

Ilustrační foto.

Kromě tradičního informačního servisu a prodeje suvenýrů, plzeňské infocentrum již druhým rokem o víkendech organizuje komentované prohlídky města pro individuální návštěvníky. Prohlídky v češtině zde začínají každou sobotu od 16:30 hodin.

Novinkou turistické nabídky Plzně jsou pro letošní rok také prohlídky interiérů od světově proslulého architekta Adolfa Loose. Z důvodu velkého zájmu je dobré si vstupenky opatřit dopředu, a to buď předem na webu www.visitplzen.eu anebo právě v Turistickém infomačním centru, které vstupenky prodává.