Kombinace plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu se proslavila pod obchodní značkou XTERRA. Jeden z dílů prestižního světového poháru se letos odehraje právě v Prachaticích. Velmi podstatnou úlohu přitom bude mít prachatické infocentrum.

Až na čtyři stovky závodníků a jejich doprovodů dorazí do Prachatic již v týdnu před závodem a pracovníci infocentra budou mít za úkol zpříjemnit jejich pobyt v Prachaticích. Navíc kancelář závodu přímo sousedí s infocentrem, takže se dá předpokládat vysoká návštěvnost.

Většina závodníků si určitě bude chtít prohlédnout překrásné historické městské jádro a právě pracovníci íčka mohou podat ty nejlepší informace o historii města, ale také o dalších atrakcích, které Prachatice nabízejí. Zvýšený zájem médií, která nepochybně budou vyhledávat nejlepší světové triatlety, také přinese městu velkou reklamu a právě následné využití těchto výstupů k popularizaci Prachatic bude ležet na bedrech infocentra.

Zkrátka týden před čtvrtým srpnem, kdy se odehraje samotný závod, bude v Prachaticích rušno. Závod je však otevřen úplně všem, ti, kteří si netroufnou na celou trať složenou z 1,2 km plavání, 36 km horského kola a 10 km běhu, mohou zkusit kratší variantu Xterra Easy nebo závod štafet.

Pro děti budou připraveny závody na prachatickém náměstí a také spousta atrakcí, skákacích hradů a tak dále. Pro ty starší, kromě špičkové sportovní podívané, také koncerty kapel, spousta dobrého jídla z dílny Konopišťské hradní restaurace a v neposlední řadě protivínské pivo. XTERRA je zkrátka nejen velký závod, ale také den pro celou rodinu v překrásných kulisách historických Prachatic.