V pondělí se můžete vydat s kostýmovaným průvodcem do turnovských kostelů. Úterky jsou vyhrazeny židovské tématice – čeká vás prohlídka synagogy, bývalé židovské čtvrti a židovského hřbitova. Koho toto téma neláká, může se podívat do výrobny křišťálových lustrů.

Prohlídky turnovských kostelů.Ve středu si přijdou na své obdivovatelé šperkařského umění. V Muzeu Českého ráje je pro tento den připravena komentovaná prohlídka Klenotnice a ukázky broušení drahých kamenů. Čtvrtek bude patřit dětem, které si projdou hrad Valdštejn s loupeživým rytířem Šofem. Kdo nestihl navštívit ukázky broušení drahých kamenů v muzeu, má další možnost v pátek či v sobotu.

Také víkendový program je zaměřen především na rodiny s dětmi. V sobotu se mohou vydat do Šťastné země na atrakce a tvůrčí dílny, v neděli jsou připravena loutková divadelní představení na Dlaskově statku. Všem, kteří rádi tvoří, jsou určeny řemeslné soboty v Kamenářském domě, kde si můžete vyzkoušet sklářské a šperkařské řemeslo s využitím různých technik.

Na výlet se můžete vydat také do nedalekého Hruboskalského skalního města a na hrad Valdštejn, kde se konají zajímavé akce a programy pro celou rodinu. Využít můžete turistické autobusy, které umožňují i přepravu kol. Jízdní řády vám poskytnou v infocentrech Českého ráje, nebo jsou ke stažení na www.cesky-raj.info.

Mnoho dalších tipů najdete v Turistických novinách Turnovska, které jsou pro turisty zdarma k dispozici v Regionálním turistickém informačním centru Turnov, nebo ke stažení na www.infocentrum-turnov.cz.

Hrad Valdštejn.

Regionální turistické informační centrum Turnov
Náměstí Českého ráje 26, 511 01 Turnov
tel.: 481 366 255-6, info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz, www.turnov.cz, www.hrad-valdstejn.cz