Novinkou letošního roku je spuštění komentovaných prohlídek o historii města. Jeden z okruhů zavede návštěvníky i do podzemí pod renesanční radnici, které je v období od října do dubna zimovištěm netopýrů. V průběhu cca 1,5 hodinové prohlídky s průvodcem se zájemci dozvědí mnoho zajímavého a navštíví i kostel sv. Markéty na náměstí.

Druhý prohlídkový okruh návštěvníky zavede k perle gotické architektury na Šumavě – kostelu sv. Mikuláše. Zhruba půlhodinovou procházku si můžete zpestřit Stezkou po stopách netopýrů, která od radničního podzemí pokračuje přímo ke zmiňovanému kostelu, stezka je doplněna informacemi o životě netopýrů a ostatní fauně a floře v okolí Kašperských Hor. Kašperskohorské podzemí je přes letní období přístupné i mimo komentované prohlídky.

Na začátku letní sezony čeká na návštěvníky také nový informační a orientační systém města, osvětlený informační pylon s přehlednou mapou města a okolí. Součástí projektu je i plakátovací válec na kterém budou umístěny všechny významné akce ve městě i okolí.

Pro příští rok se město chystá zpřístupnit další prostory historického objektu radnice s původními šatlavami. Více informací na www.sumava.net/ickhory.