Díky tomuto jedinečnému projektu mohou místní i turisté navštívit jindy nepřístupná významná místa Vrchlabí. Prohlídky se konají každé pondělí, a to v 10, 12, 14 a 16 hodin. Všichni návštěvníci mají možnost dozvědět se něco více o historii Vrchlabí, jeho nejvýznamnějších postavách i samotných památkách, aniž by záleželo na tom, jaké počasí Krakonoš připraví.

Prohlídky začínají přímo v Regionálním turistickém informačním centru v historické budově radnice, která patří mezi nejstarší kamenné stavby ve Vrchlabí. První zastavení je v kostele sv. Vavřince. Kromě návštěvy hlavní lodi je účastníkům umožněno také vystoupat do věže kostela a prohlédnout si zvonici i centrum města z výšky 32 metrů.

Další zastávkou je nádherný barokní kostel sv. Augustina, jedna z částí vrchlabského konventu. Kostel je krásně zachován a obdivován pro svých sedm portálních oltářů, nástropní malby bratří Tauchmannů i varhany z dílny firmy Rieger z Krnova. Kromě pondělních prohlídek je kostel veřejnosti otevřen i v ostatní prázdninové dny, a to vždy úterý až pátek od 10 do 15 hodin a v sobotu a neděli od 9 do 14 hodin.

Následuje prohlídka téměř zapomenuté zámecké kaple Černínů-Morzínů. Černínové-Morzínové kapli postavili jako místo svého posledního odpočinku. Skládá se ze dvou částí – nadzemní kaple Panny Marie Bolestné a hrobky, kde je dodnes možné spatřit ostatky některých příslušníků rodu.

Po příjemné procházce zámeckým parkem je trasa zakončena ve vrchlabském Zámku. Kromě vstupní haly, která je veřejnosti běžně otevřena, následuje prohlídka malé zasedací místnosti, původně knihovny s tajnou komůrkou, a velké zasedací místnosti s jedinečnou památkou, fajánsovými kachlovými kamny ze 16. století.

Cena prohlídky je 40 Kč/osoba, kapacita je 2-20 osob. Mimo stanovené termíny je možné uskutečnit prohlídku pouze po dohodě.