V tomto roce si však v našem regionu připomínáme ještě další tři významná jubilea – 130 let vrchlabského Krkonošského muzea, 50 let Krkonošského národního parku a 480 let od povýšení vsi Vrchlabí na město. Při této příležitosti je pro vás ve Vrchlabí připravena celá řada zajímavých akcí. Patří k nim například Vrchlabské hudební léto, v jehož rámci můžete každou letní neděli navštívit koncerty klasické hudby v barokním klášterním kostele a vždy v pátek si poslechnout na náměstí koncert českých i polských regionálních interpretů.

Aktuální informace o kulturních, sportovních a společenských událostech nejen ve Vrchlabí, ale v celém krkonošském regionu, najdete díky RTIC Krkonoše na webových stránkách www.krkonose.eu. Ty Vám již brzy představíme v novém, vylepšeném hávu, který bude nejen příjemnou změnou pro Vaše oko, ale také velmi usnadní cestu k Vámi hledaným informacím.

Co se naopak nemění, to jsou každoročně pořádané a u veřejnosti velmi oblíbené "Prohlídky města Vrchlabí s průvodcem". RTIC Krkonoše je organizuje již pátým rokem. Díky nám vystoupáte do věže kostela sv. Vavřince, prohlédnete si vrcholně barokní klášterní kostel sv. Augustina, nahlédnete do zámecké hrobky rodu Černínů – Morzínů a navštívíte dvě zasedací místnosti vrchlabského renesančního zámku. Navíc se dozvíte zajímavá fakta o vrchlabské historii. To vše za 50 Kč. Oproti loňskému roku se prohlídky kromě pondělí konají také ve čtvrtek, po oba dny vždy ve 12, 14 a 16 hodin.

Během letních prázdnin, v červenci a srpnu, vždy od úterý do neděle také otevíráme pro všechny zájemce klášterní kostel sv. Augustina. Ve všední dny od 10 do 15, o víkendu od 9 do 14 hodin. Milá průvodkyně Vám nejen povypráví o historii kostela a jeho významných památkách, ale také Vám k prohlídce ráda zahraje na flétnu. Vstupné je dobrovolné, tak neváhejte!
Těšíme se na setkání ve Vrchlabí!

RTIC Krkonoše ve Vrchlabí.