Rekonstrukce vyšla na 1,7 milionu. „Nejdůležitější změnou je určitě přístup na internet, kdy poskytujeme zdarma půl hodiny, a dále informační tabule na stěně, v níž si mohou zájemci listovat,“ uvedla vedoucí odboru kultury Lenka Horejsková.

V této tabuli, kterou je možné přirovnat k velkému šanonu, si lidé hledají informace všeho druhu – historii, památky, ubytování, stravování, kulturní pořady. Vybírat mohou ze tří jazyků. Ičko nově nabízí i zázemí k posezení a tudíž odpočinutí na cestě po Táboře.

Zařízení ročně navštíví v průměru 60 tisíc turistů, denně pracovnice obslouží 500 až 800 lidí. Ani letos návštěvnost neklesla, zatímco loni v červenci přišlo 13 687 lidí, letos 13 893. I srpen zaznamenal vzrůstající trend – srpen 2008 – 13 248 lidí, srpen 2009 – 14 038.

Nejsilnější klientelu tvoří Češi, za nimi se drží Němci a Holanďani, cestu do IC si však našli i Australané nebo turisté z Nového Zélandu. „Kromě běžných informací o regionu, žádají cizinci nabídku adrenalinových sportů, jako je například horolezectví či kanoistika,“ doplnila pracovnice IC Lucie Pekárková.

Každým rokem si centrum zpracovává anketu, v níž se doptávají na spokojenost turistů i co jim v Táboře ještě chybí. Osloví při ní 300 respondentů a právě na základě jejich odpovědí vznikly například veřejné toalety na historickém Žižkově náměstí nebo se zavedl městský informační systém (ukazatele ulic, institucí atd.).

Kanceláři na Žižkově náměstí pak vévodí modrá pohovka moderního designu a velkoplošná obrazovka, na níž se promítá film z kulturního života Tábora. Otevřeno má v sezoně od května do konce září každý den: ve všední celý den, v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.