Přístavy a přístaviště na kanálu nebo řece Moravě neslouží ale jenom k zapůjčení lodí, občerstvení nebo hygieně „námořníků". Častokrát jsou dějišti Fenoménem cestovního ruchu posledních let se stal Baťův kanál, šedesát kilometrů dlouhá unikátní vodní cesta, splavná na člunu nebo menších lodích od Otrokovic až k Hodonínu. nejrůznějších akcí – koncertů, divadelních představení, koštů vína a místních dobrot. Právě jejich návštěvníkům je určená letošní novinka – plovoucí turistické informační centrum.

Nedávno pokřtěná speciální loď se symbolickým názvem Ad Fontes (K pramenům) bude putovat po všech přístavech Baťova kanálu včetně slovenské Skalice a podávat informace o turistických zajímavostech přilehlých oblastí. A tak se třeba i ve Veselí nad Moravou nebo Strážnici dozvíte, že se vám vyplatí zajet nebo zaplout si k až Uherskému Hradišti. Nejenom proto, že samotné Historické město roku 2011 má co nabídnout, ale že v jeho okolí přibyl letos další z důvodů na smysluplné strávení volného času.

Expoziční areál Živá voda Modrá nabízí velmi atraktivním způsobem poznání přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů Slovácka. Průhledným tunelem zde můžete pozorovat sumce, vyzy, kapry, líny a candáty, za prosklenou stěnou uvidíte třeba želvu bahenní, žábu nebo čolka. V případě štěstí narazíte i na potápěče a jeho „hru s rybami". Můžete se taktéž osvěžit v unikátním koupacím biotopu o objemu 1400 m3. Společně se sousedním Archeoskanzenem Modrá a poutním místem Velehrad je to určitě jeden z báječných tipů z více než šedesáti turistických cílů podél řeky Moravy.