Letos v době letní turistické sezóny od 1. června do 30. září je provozní doba v Turistickém informačním centru rozšířena oproti předchozím měsícům:

pracovní dny 7.30 hodin – 17.30 hodin
sobota 8.30 hodin – 16.00 hodin
neděle a st. svátky 9.00 hodin – 13.00 hodin

V příjemném prostředí si můžete přečíst denní tisk, po celý den zde můžete sledovat zprávy televizního vysílání či prohlédnout si výstavu děl některého z regionálních autorů v galerii Vednevnoci, která je součástí našeho informačního centra. K dispozici je návštěvníkům šest počítačů s připojením na internet (jedná se o jediný veřejný internet ve městě). Počítače jsou vybaveny skenery, kamerou a sluchátky, jsou připojeny na tiskárnu (barevný i černobílý tisk). Pokud přijdete s vlastním notebookem, máte možnost se připojit na internet přes síť WIFI zdarma. Provádíme kopírování, faxování a můžete si zapůjčit DVD s pravidelným týdenním vysíláním TV Slovácko. V neposlední řadě provádíme rezervace a prodej vstupenek na akce Domu kultury Hodonín a kina Svět Hodonín, vstupenky v síti Ticketart, do vybraných brněnských divadel a na akce pořádané agenturou Vichr Production.

Ve městě Hodoníně pak můžete navštívit spoustu zajímavých míst. V první řadě Masarykovo muzeum, kde se nachází stálá expozice o životě našeho prvního prezidenta a rodáka z Hodonína, T. G. Masaryka. Dále Galerii výtvarného umění či jedinečnou expozici v ČR, kterou bezesporu je Muzeum naftového dobývání a geologie. S dětmi můžete zavítat do ZOO, můžete se projet lodí po řece Moravě z Přístaviště U Jezu nebo si užít sluníčka a vodních radovánek na zdejším zrekonstruovaném koupališti s vodními atrakcemi. Lze navštívit i místní lázně pro relaxaci i léčbu pohybového a oběhového ústrojí.

Svatovavřinecké slavnosti jsou nejnavštěvovanější kulturní akcí ve městě Hodonín. Konají se na počest sv. Vavřince, patrona římskokatolického chrámu v Hodoníně, a v letošním roce se uskuteční v termínu od 9. do 12. srpna. Čtyřdenní pestrobarevná programová nabídka má charakter městských slavností, přičemž dominantním prvkem je Svatovavřinecký lidový jarmark a Svatovavřinecké hody. V pátek začínají slavnosti zpravidla folkovým pořadem a v sobotu se koná Svatovavřinecký lidový jarmark s bohatým doprovodným programem. V neděli po mši a průvodu krojovaných probíhají Svatovavřinecké hody s lidovou zábavou. Celou akci pak uzavírají pondělní Hodové dozvuky.

V rámci Dnů evropského dědictví se 7. září uskuteční akce Ve víru partnerských měst, která se letos koná poprvé. Kulturní program si můžete užít jak ve městě, tak i na zámečku, kde sídlí Masarykovo muzeum. Jako součást programu se plánují také gastronomické dny za účasti partnerských a spřátelených měst Hodonína, která představí typické pochutiny, vína, přivezou ukázky lidových řemesel a zapojí se do kulturního programu.

Tradiční kulturní akcí v Hodoníně, oslavující vrchol vinařské sezóny, je Svátek vína. Slavnost se letos koná 14. září 2013 na Masarykově náměstí v Hodoníně a je určena pro širokou veřejnost. Akce začíná slavnostním průvodem v čele s městskými konšely, bohem vína Bakchem, vinaři a folkloristy. Po udělení práva svobodného nálevu panem Pertoldem z Lipé začíná folklorní pořad s ochutnávkou vín a prezentací vinařů. Součástí akce je bohatý doprovodný program s místním folklorem.