A co město Strážnice nabízí? - Množství zajímavých pamětihodností, různorodé kulturní akce, příjemné posezení v interiérech či předzahrádkách místních restaurací, pivnic a vinoték, množství ubytovacích kapacit. Je světově známým místem konání Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice, konaného každoročně na konci měsíce června. Celonárodní prestiž si vybudoval i červencový folkový Festival Slunce a podzimní Strážnické vinobraní. Pro dobrou pohodu města přispívají i akce Strážnického kulturního léta, které se uskutečňují v nedělní podvečery na náměstí a některé i v areálu zámeckého parku. Nejmladší obyvatelé i návštěvníci města ocení příjemnou Zahradu u sv. Martina se spoustou herních prvků a aktivit.

Již stálou tepnou turistického ruchu se stal Baťův vodní kanál, který se křižuje s řekou Moravou a láká tak k projížďkám jak turisty, tak i zkušené vodáky. A na veškerý tento ruch shlíží 33 metrů vysoká strážnická věž, jejíž zpřístupnění se stalo v roce 2013 největší a nejlákavější novinkou. Z této výšky je možno si prohlédnout další pamětihodnosti či návštěvnická místa, jako např. zámek, kostel, historické budovy na náměstí, Městské muzeum (novinkou v letošním roce je zde zpřístupněné zrekonstruované kamenné sklepení), synagogu (novinka - výstava Umění v dějinách židovství), Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy (skanzen) a rozdílnou krajinu z jedné strany lužních lesů a Slovácké Sahary okolo řeky Moravy nebo ze strany druhé Bílé Karpaty se svými orchidejovými loukami.

Všechny tyto informace a mnohé další včetně map, propagačních materiálů, turistického zboží (známky, vizitky magnetky, medaile, pamětní ražba, štítky na hole,…) se turistům dostávají právě při návštěvě TIC Strážnicko. Je zde možno zakoupit i některé tradiční lidové výrobky (kraslice, šústí) či výrobky ze zdejší unikátní modrotiskové dílny. Velkou chloubou infocentra je prodejní galerie regionální literatury (monografie o obcích) a uměleckých děl (př. litografie Františka Pavlici). Další velkou a zásadní novinkou letošního roku je také zřízení internetových stránek infocentra (www.straznice-mesto.cz).