V informačním centru Hlinsko letos rozšířili sortiment prodeje regionálních výrobků, které mají certifikovanou značku „Kvalita z Hlinecka" pod záštitou Místní akční skupiny Hlinecko (MAS Hlinecko). Můžete si koupit Hlineckou šálu, med od místních včelařů, dřevěné ručně vyráběné hračky apod.

Dalším výsledkem spolupráce s MAS Hlinecko je i projekt pro děti s názvem „Poznejte zelené srdce Česka", který byl spuštěn letos na jaře. Všichni zaregistrovaní účastníci (do věku 25 let) obdrží zdarma ilustrovanou knížku s pověstmi a pohádkami ze Žďárských vrchů a putovní knížku. V každé pověsti je schovaná otázka, na kterou musí dítě odpovědět a přijet si na místo pro razítko. Za určitý počet razítek potom obdrží ceny. Podrobná pravidla hry, seznam míst pro obdržení razítka do putovní knížky a další informace naleznete na www.mashlinecko.cz nebo www.havlickuvkraj.cz. Soutěž není časově omezena.

Do nového kabátu se letos oblékla soutěž „Multiquest Národním geoparkem Železné hory", který vás zavede na 13 zajímavých míst v Hlinsku a okolí. Více informací najdete na stránkách Národního Geoparku Železné hory (www.geoparkzh.cz) nebo v informačních centrech.
Dalším zajímavým lákadlem s tipy na výlety se může stát V(t)IP karta. Kartu si můžete vyzvednout v některých informačních centrech v Hlinsku a okolí, ve vybraných turistických cílech nebo ubytovacích a stravovacích zařízeních oblasti.

Třetí ročník Duhového léta, který se koná v památkové rezervaci Betlém, je nabitý mnoha zajímavými akcemi. Za pozornost stojí především mezinárodní festival kreativního studentského umění s názvem Artsy Fartsy, Hubertův country festival a recesistické Betlémské hry, největší akce s názvem Den dřeva a medu a tradiční Adámkovy folklorní slavnosti. Kompletní seznam akcí najdete na http://www.duhoveleto.hlinsko.cz