Navštívit můžete Děkanský kostel Narození Panny Marie, Klášterní kostel Povýšení Svatého Kříže a také kostel sv. Václava v Písku, kde je u příležitosti připomínky 600 let od upálení Mistra Jana Husa v Kostnici zpřístupněna unikátní freska této události z 2. pol. 16. století.

Další významnou událostí pro město Písek bylo otevření nové expozice Sladovnictví. Prohlídková trasa je navržena tak, aby návštěvníci skrz příběh a prohlídku prostředí, kde se ještě před 50ti lety vyráběl slad, pochopili, jak se vyrábí pivo, jak se vyrábí jedna ze tří základních surovin piva – slad, jak budova písecké sladovny původně fungovala a jak je pivo provázané se středoevropskou kulturou a konkrétně Pískem.

Turistické informační centrum má v také nabídce několik nových suvenýrů. Například nové magnety s fotografiemi od pana Rennera, vybarvovací magnetky pro děti, originální čokolády vyráběné přímo v Písku a velmi oblíbené hydratační balzámy ve třech provedeních.

Tento rok se také můžete zúčastnit XXI. Mezinárodního folklorního festivalu, který se koná od 12. do 16. srpna v Palackého sadech. Roztančené město přivítá opět kromě českých souborů i několik zahraničních, k vidění bude i opravdová exotika.

Podrobnější informace vám sdělí Turistické informační centrum města Písku, telelfon 387 999 999, web www.pisek.eu.