Základní variantou je prohlídka náměstí spojená s návštěvou Divadla Pasáž, kde je vystaven model Karlova náměstí ve stavu z r. 1835 z dílny třebíčského modeláře Stanislava Vršky. V případě zájmu je možné prohlídku rozšířit o výstup na městskou věž, nebo o návštěvu některé z uměleckých galerií.

Zájemci si mohou prohlídku objednat v Turistickém a informačním centru v Národním domě (tel. 568 610 021 nebo info@mkstrebic.cz) minimálně tři dny předem a pro skupinu nejméně pěti osob. Prohlídky jsou možné v rámci otevírací doby TIC Národní dům.

TouristPoint Třebíč – zázemí pro turisty i cyklisty

Další novinkou, na kterou se mohou návštěvníci Třebíče těšit je TouristPoint.

Nově vybudované zázemí pro turistiy a cyklisty bylo slavnostně otevřeno v bezprostřední blízkosti Turistického informačního centra na Karlově náměstí. Návštěvníkům ve dvoře Národního domu TouristPoint nabízí příjemné posezení, možnost využití úschovny zavazadel, toalet a sprch. Pro cyklisty jsou zde k dispozici venkovní stojany na kola a také uzamykatelná úschovna kol. Na požádání bude cyklistům poskytnuto i základní nářadí pro jednoduché opravy kol či lékárnička pro ošetření drobných poranění.

Díky těmto možnostem a splnění dalších kritérií se třebíčský TouristPoint může pyšnit i certifikátem Cyklisté vítáni. Jedná se o celonárodní certifikační systém, který z pohledu cyklistů prověřuje nabídku a vybavenost stravovacích a ubytovacích služeb, kempů a turistických cílů. Turistická zařízení, která projdou certifikací, jsou označena známkou s usmívajícím se kolem, kterou nyní uvidíte i v třebíčském Národním domě.