Organizátoři přichystali pro návštěvníky zcela nový program.

„Oproti loňskému roku se výpravy při svíčkách vydají nejen do nadzemních prostor vysokého zámku, ale čeká je nově i výlet do sklepení zvláštním vstupem, kudy do podzemí dlouhá léta lidská noha nevkročila,“ prozradil tajemně Milan Piňos z obecně prospěšné společnosti Zámek Plumlov a dodal, že v průběhu prohlídek při kostýmovaných ukázkách z bájí a pověstí vztahujících se k zámku překvapí návštěvníky několika vystoupeními i šermířská skupina Malleus.

„Lidé by si měli vstupenky raději rezervovat s předstihem. V některých termínech totiž už nemusí být v den konání nočních prohlídek k mání,“ upozornil Piňos. Během večerů bude otevřený i kamenný sál nabízející nejen možnost občerstvení, ale i videoprojekci s ukázkami zámeckých akcí z minulých let.

Noční prohlídky proběhnou v pátek a v sobotu o druhém a čtvrtém dubnovém víkendu. „Začínáme vždy v sedm hodin večer a dále každou celou hodinu,“ doplnil Piňos.

Nové prostory a průvodci vždy v kostýmech

Změn se dočká od dubna i klasický denní prohlídkový okruh. „Nově budou mít návštěvníci možnost zavítat do částečně zrekonstruovaného třetího patra,“ prozradila Kateřina Jenešová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Zámek Plumlov s tím, že k vidění zde budou například i výtvarné a aranžérské práce studentů Střední školy oděvní v Prostějově.

„Chystáme se v průběhu času zaplnit tyto prostory i historickým nábytkem a uspořádat zde výstavy obrazů, koláží a rytin,“ nechala se dále slyšet Jenešová a dodala, že po Velikonocích by do jedné z místností měla být umístěna i kolekce zvonů z dílny Marie Tomáškové-Dytrychové z Brodku u Přerova. „Návštěvníci se nově mohou těšit i na průvodce v kostýmech. Dříve to bývalo zvykem jen u těch nočních,“ prozradila Jenešová další zajímavost.