INDEX DENÍKUpohledem kraje
58%
UDĚLALA VLÁDA SPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ, KDYŽ ZRUŠILA II. PILÍŘ PENZIJNÍHO SPOŘENÍ?
V jižních Čechách odpovídalo na dotaz Deníku 83 osobností, jejichž věk činí v průměru 53 let. Podle 57,8 procenta jihočeských panelistů Deníku bylo zrušení II. pilíře dobrým krokem, o opaku je přesvědčeno 42,2 procenta dotázaných.

Adéla Rytychová, Markvartice, 26 letZdroj: DeníkAdéla Rytychová
Markvartice, 26 let
Na důchod nespořím nijak. Chci se finančně zajistit spíše jinak. Třeba živností nebo pronájmem nemovitosti, protože nevím, co bude za 10 let, natož za čtyřicet. Kdoví, jestli nějaký důchod vůbec budeme mít. 
Kateřina Štěrbová, Tábor, 29 letZdroj: DeníkKateřina Štěrbová
Tábor, 29 let
Na důchod si nijak nespořím. Vzhledem k tomu, že do státní kasy platím odvody na důchodové pojištění, tak počítám, že se o mě jednou stát postará. Aspoň tedy myslím, že by měl. 
Jan Turek, Prachatice, 35 letZdroj: DeníkJan Turek
Prachatice, 35 let
Na důchod si nespořím. Vzhledem k tomu, jak se koruna hýbe a jak se její hodnota dokáže změnit během pěti let, o tom ani neuvažuji. Státní podpora v tomto není z mého pohledu až tak zajímavá. 
Milan Vyhlídal, Kostelec n. Vlt., 39 letZdroj: DeníkMilan Vyhlídal
Kostelec n. Vlt., 39 let
Na důchod jsem si spořil víc než deset let, ale pak jsem to zrušil a naspořené peníze jsem vybral, protože jsem je v té době potřeboval. Nové spoření na důchod jsem si už nezaložil, zatím to neřeším. 
Vanda Chvalová, Prachatice, 41 letZdroj: DeníkVanda Chvalová
Prachatice, 41 let
Mám penzijní spoření, na které si posílám pět set korun měsíčně a k tomu mám spořicí účet s dobou trvání do věku 68 let, jen doufám, že se toho dožiji. I když intenzitou mého smíchu se toho dožiji stoprocentně. 
Lenka Pragerová, Jindřichův Hradec, 47 letZdroj: DeníkLenka Pragerová
Jindřichův Hradec, 47 let
Mám důchodové připojištění, ještě to staré na 300 korun. Bohužel z nízkého platu to nejde. A já si stejně důchod neužiju, mám jít někdy skoro v sedmdesáti a to už snad budu mrtvá. Je to pesimistické, ale bohužel.  
Olga Kortanová, Kostelec n. Vlt., 53 letZdroj: DeníkOlga Kortanová
Kostelec n. Vlt., 53 let
Na důchod si spořím už asi patnáct let, protože mě k tomu tenkrát přiměli v práci. A když už to mám založené, tak si spořím pravidelně dál po třech stokorunách měsíčně. Nemám zatím důvod to měnit. 
Hana Koubová, Strakonice, 52 letZdroj: DeníkHana Koubová
Strakonice, 52 let
Spoření jsem před lety byla nucena zrušit. Bylo spojeno s příspěvkem od zaměstnavatele. Pokračovat jsem v něm nechtěla. V tuto chvíli žádné spoření nemám a nepočítám s tím, že bych znovu začala.