Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jihočeský kraj

27.10.2016

Pád křídla z dvaceti metrů je nejhorší, pilot nic nestihne

Dačice – Vyšetřování tragické nehody paraglidisty, která se stala v sobotu odpoledne u Malého Pěčína – místní části Dačic, pokračuje. Jak v pondělí uvedla policejní mluvčí Hana Millerová, vše je teprve v počátcích.  

27.10.2016

Na zimu mají 4600 tun soli

Strakonicko - Na letošní sezonu má Správa a údržba silnic na Strakonicku připraveno 22 vozidel. Haly jsou plné soli. Zima může začít.

27.10.2016

Petice za candáty zřejmě moc nevyřeší

Českokrumlovsko - Skupina sportovních rybářů požaduje zvýšit míru nástražné rybičky na candáty. Většina je ale jiného názoru.

27.10.2016

Postavte nám obchvat, žádají lidé z Dasného a Češnovic

Dasný - Shromáždění na podporu stavby obchvatu Češnovic a Dasného, obcí na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek a Prahu, uspořádali ve středu odpoledne místní obyvatelé. Ti stálým přecházením silnice zbrzdili provoz, o problematice obchvatu pak diskutovali v sále hostince v Dasném.

27.10.2016

Šupinu dostali od hejtmana šéf rybářů, olympionik i reportéři Deníku

Hluboká nad Vltavou - Šest jihočeských osobností dostalo ve středu večer ocenění Zlatá šupina. Předal jim ho u příležitosti blížícího se státního svátku 
28. října hejtman Jiří Zimola.

26.10.2016

U nemocnice chtějí most i pro auta

České Budějovice - S novou cestou přes řeku počítá chystaná změna územního plánu v Českých Budějovicích. Zelenou jí dala rada města. Pokud bude s návrhem souhlasit i zastupitelstvo, v budoucnu by nedaleko nemocnice mohl vyrůst nový most. Sloužit může nejen pro pěší a cyklisty, jak připouštějí dosavadní pravidla, ale i automobilům.

26.10.2016

Munický rybník nabídne letos výlov s jarmarkem a muzikou

Českobudějovicko - Zhruba v polovině jsou podzimní výlovy. Přírůstky ryb se letos pohybují kolem průměru, i když se liší podle toho, jaké měly v tom kterém rybníce šupináči podmínky. Kdo by chtěl vidět rybáře v akci hodně zblízka, ten dostane šanci třeba na hrázi Munického rybníka o státním svátku.

26.10.2016

Další čtyři přechody zajišťují bezpečnost

Strakonicko - V příštím roce přibudou další dvě bezpečná místa k přecházení ve Volyni.

26.10.2016

Levné dřevo láká, do lesa se ale lidi nehrnou

Táborsko - Jak sehnat palivové dřevo? Jednou z možností je samovýroba, při které se na těžbě sami aktivně podílíte. Pro sebe získáte levnější dřevo a majiteli pomůžete s čištěním jeho lesa.

26.10.2016

Borovanští: Máme třetí nejkrásnější strom. Děkujeme za podporu

Borovany - Jediný zástupce z jihu Čech získal ve finále ankety téměř 16 tisíc hlasů.

26.10.2016

Festivalová porota ocenila nejlepší filmy mladých tvůrců ze světa

Písek – Letošní Mezinárodní festival studentských filmů, který pořádala písecká Filmová akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) a Soukromá vyšší odborná škola filmová, skončil v neděli večer oceněním nejlepších soutěžních studentských filmů.

26.10.2016

Narozeniny papeže pomáhají hospicům

Tábor - Táborský Domácí hospic Jordán je na seznamu zařízení, která získají finanční podporu na provoz, pokud papežovi popřejete k jeho 80. narozeninám.

25.10.2016

Policie si vyšlápla na chybující řidiče

České Budějovice - Šoféři, dávejte si pozor. U českobudějovického Mercury Centra na vás čeká past - nově umístěný zákaz vjezdu.

25.10.2016

Kašna vydala mince i magnety

České Budějovice - Svéráznou živou kronikou dění v centru Českých Budějovic je bazén Samsonovy kašny. V pondělí se do její podzimní očisty pustili specialisté společnosti ČEVAK.

25.10.2016

Tábor se bude moci invetičně rozmáchnout

Tábor - Radní začali škatulkovat peníze pro hospodaření Tábora v příštím roce. Výhled si udělali ještě na dva roky dopředu.

25.10.2016

Sanace rybníku může přijít jeho majitele na dva miliony korun

Strakonicko - Jižní Čechy kvůli virové nákaze ryb navštíví evropští komisaři.

25.10.2016

Taktovka není kouzelný proutek, přesto umí vyčarovat úžasné chvíle pro všechny

Prachatice - „Jsme bezvadná parta a já doufám, že před sebou máme dalších patnáct let," říká Václav Franz nejen o Dechovém orchestru Prachatice.

25.10.2016

Cena tepla v Milevsku narůstá 
o pět procent

Milevsko - Důvodem je především
investice ve výši 25 milionů korun do odsiřovacího zařízení.

24.10.2016

Třeboňáky čeká týden plný pohádek

Třeboň – Ode pondělí až do neděle se bude v Třeboni konat již tradiční podzimní přehlídka divadel a divadélek pro děti i dospělé nazvaná Pohádková Třeboň.

24.10.2016

Restauracím, ve kterých se nekouří, se zvýšil počet hostů

Jižní Čechy - Provozovatelé restaurací na jihu Čech, kteří se rozhodli pro nekuřácký provoz, jsou se svým rozhodnutím spokojeni. Většina štamgastů v hospodách zůstala, kuřáci si chodí zapálit ven.

24.10.2016

U nádraží si přeje budějovická radnice kolostav

České Budějovice - Od poloviny listopadu začne dostávat přesnější podobu chystaná rekonstrukce nádražní budovy v Č. Budějovicích. Schůzku chystají zástupci města a vlastníka objektu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

24.10.2016

Fronta na registru je vidět také na síti

Prachatice - Vlastník auta si vyzvedne číslo a odkudkoliv kontroluje, kdo je odbavován. Čísel je sice stejně, ale čekajících vyčkává méně. Vracejí se, když přijdou na řadu.

24.10.2016

Kvůli evidenci tržeb zavřou hospodu

České Budějovice - Nová nařízení, která mají zvýšit daňové příjmy státu, začnou platit od 1. prosince. Jako prvních se dotknou provozovatelů ubytovacích a stravovacích zařízení.

24.10.2016

VIDEO A GALERIE: Socha Svobody opustila svoje místo po 87 letech

Vodňany - Zpátky se vrátí v červnu 2017. 

24.10.2016

Na hrázi na děti čekala strašidla

Dobrá Voda – Strašidelnými bytostmi se to v sobotu po setmění jen hemžilo na Dobré Vodě u Českých Budějovic. Spolek Děti Dobré Vody tu pořádal už čtvrtý ročník halloweenského lampiónového průvodu.

23.10.2016

Reakcí ministra je starosta Veselí zaskočený

Veselí nad Lužnicí - Ministr průmyslu hledá nové příležitosti pro firmy, kolega ze zemědělství chrání půdu. Uprostřed jejich názorového střetu leží Veselí nad Lužnicí.

23.10.2016

Do týnského podzemí se vrátí turisté. Jsou tu nová světla

Týn nad Vltavou - Zhruba sto tisíc korun letos vložil Týn nad Vltavou do oprav podzemních chodeb, které jsou jednou z turistických atrakcí města. Podle starosty města Milana Šnorka se chodby čistily, opravovala se elektroinstalace nebo se měnil systém čerpání podzemních vod. Vylepšené bylo také schodiště.

23.10.2016

Hejtmana zřejmě zvolí 3. listopadu

Jižní Čechy - Jiří Zimola povede patrně Jihočeský kraj i v příštích čtyřech letech. Jak vyplynulo ze čtvrtečního jednání ČSSD, ANO a Jihočechů, právě tyto strany pravděpodobně spojí síly v budoucí koalici a v zastupitelstvu získají většinu 31 z 55 hlasů.

23.10.2016

Tereza Voříšková: Strašili mě, že při natáčení se Svěrákem budu brečet

Slavonice /FOTOGALERIE/ - Oscarový režisér Jan Svěrák točí ve Slavonicích film Po strništi bos. Volně předchází snímku Obecná škola.

23.10.2016

V lázeňském parku vzniká smyslové hřiště

Třeboň – V parku u Lázní Aurora si budou moci Třeboňáci i tamní hosté brzy vyzkoušet nová hřiště. Na své si přijdou jak děti, tak i senioři.

23.10.2016

Z Pasovské by mohla zmizet alespoň jedna ostuda města

Vimperk - Na dlouhé přemýšlení není čas, o dotaci na demolici lze požádat jen do konce roku.

22.10.2016

Za požár služebního auta starosty zřejmě může dítě

Lomnice nad Lužnicí – Srpnový požár osobního auta v lomnické ulici Nové Město by měl mít zřejmě brzy známého pachatele. 

22.10.2016

Zvětšená prostata trápí až 50 procent mužů po padesátce, třetina musí na operaci

České Budějovice - Potíže se zdlouhavým vyprazdňováním, močení s úsilím, slabý močový proud, pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře až zadržování moči, to jsou trampoty, z nichž alespoň některý zná každý druhý muž starší padesáti let. Většinou za ně může nezhoubné zvětšení prostaty.

22.10.2016

Přecházení kolejí je časovaná bomba

Kardašova Řečice – Na kolejišti u karadašovořečického nádraží to často vypadá spíše jako na rušném bulváru. Jindřichohradecký deník na to upozornila jedna z místních obyvatelek, pro níž byl příslovečnou poslední kapkou zážitek s dvěma postaršími německými turistkami, které zde bezradně postávaly před kolejemi a marně hledaly podchod.

22.10.2016

Bude noclehárna stačit? To ukáže až zima

Písek /FOTOGALERIE/ – Velký zájem 
o služby noclehárny, která je otevřená od začátku září 
v Sedláčkově ulici v Písku, nikdo nečekal. Během měsíce má ale noclehárna na kontě sto dvacet přespání. Dokonce už musela i odmítat z důvodu plné kapacity. Ta je osm lidí – čtyři ženy 
a čtyři muži.

22.10.2016

V Čimelicích se zastupitelé rozhodli zřídit funkci tajemníka obecního úřadu

Čimelice – Čimeličtí zastupitelé na posledním jednání schválili vyhlášení výběrového řízení na pozici tajemníka obecního úřadu.Stejnou otázkou se zabývali před dvěma lety, kdy se rozhodli pro schválení pozice referenta obecního úřadu. Na té se od té doby vystřídali dva pracovníci.

21.10.2016

Dřív než za sedm hodin ulice neprohrnou

Netolice - „Sníh padá na všechny stejně a nemůžeme být najednou všude," říká jednatelka Iveta Nováková.

21.10.2016

Nevzhledná ruina by mohla zmizet

Vimperk - Peníze, které zatím chybí na demolici chátrajícího domu, by mohl Vimperk získat ze státní kasy.

21.10.2016

OBRAZEM: Čížová si troufla na opravu zámku

Čížová – Města a obce se většinou zbavují historických objektů. Jednak pro ně nemají odpovídající využití a jednak v rozpočtech  nejsou peníze na opravy většinou  zchátralých budov.

21.10.2016

Někteří rodiče na školní obědy nemají

Jindřichohradecko - Výhodou projektu Obědy pro děti je, že peníze jdou přímo do školních jídelen a rodiče je nemohou utratit za něco jiného.

21.10.2016

Děti budou pod dohledem nových monitorů

České Budějovice - Tři nové monitory za více než půl milionu korun budou dohlížet na zdravotní stav dětí hospitalizovaných v Nemocnici České Budějovice. Největší jihočeské krajské zdravotnické zařízení nové přístroje získalo ve středu od Nadačního fondu Kapka naděje, který se zabývá například podporou onkologicky nemocných dětí.

21.10.2016

Zákon poštve lidi proti podnikatelům

Jindřichohradecko – Již za necelé dva měsíce budou muset podnikatelé ve stravování a ubytování používat elektronickou evidenci tržeb (EET). Tvůrci zákona v čele 
s ministrem financí Andrejem Babišem si od toho slibují miliardy navíc do státního rozpočtu. Mnozí, zejména malí podnikatelé, takové nadšení nesdílejí.

20.10.2016

Zasněžíme! A Vlastíka zvedne jeřáb

Slavonice – Starší muž 
v montérkách kráčí po ulici 
s kárkou, jinak vůkol klid nedělního dopoledne. Na velkém placu u hřbitova, pár metrů od vlakového nádraží, je ale šrumec: oscarový režisér Jan Svěrák točí ve Slavonicích film Po strništi bos, dnes naposled. „Je to zlý tyran," hrozí mu v žertu Tereza Voříšková.

20.10.2016

Na jednacím stole mají teplo do bytů a jeho cenu

Tábor - Dnes zasedá představenstvo Teplárny Tábor. Řeč tříčlenný sbor povede o teplu dodávaném do městských bytů i jeho ceně.

20.10.2016

VIDEO: Podívejte se, jak policisté zatýkali vězně na útěku

České Budějovice - Husarský kousek se v úterý večer podařil členům zásahové jednotky jihočeské policie. Již podruhé zadrželi uprchlého vězně Davida Váchu, po kterém bylo vyhlášeno pátrání v celé republice. Tentokrát se ukrýval v Českých Budějovicích.

AKTUALIZOVÁNO
20.10.2016

Zraněného muže našli v autě u E55. Případ šetří policisté

Ševětín - Plné policistů je od čtvrtečního dopoledne odstavné parkoviště u silnice E55 poblíž Ševětína na trase České Budějovice - Tábor. V odstaveném mercedesu tady policisté našli zraněného muže.

20.10.2016

Kam s dítětem? Do privátní mateřinky

České Budějovice - Celkem na 127 dětí nezbylo při letošních zápisech místo v některé z 22 školek, které zřizuje město České Budějovice. Podaných bylo letos 1020 přihlášek, těch kladně vyřízených bylo 890.

20.10.2016

Pád Cessny zavinil pilot. Točil si při letu video

Chrášťovice - Podle inspekce neměl letec šanci tragédii zabránit. Vývrtka v malé výšce byla neřešitelná. 

20.10.2016

Tábor se v sobotu stane městem módy

Tábor - Tábor se o víkendu představí jako město umění a designu. 

20.10.2016

Chovatelé se již pošestnácté pochlubí svými opeřenými svěřenci

České Budějovice - Pod drobnohledem svých majitelů jsou v posledních dnech papoušci, andulky, kanáři a jiní exotičtí opeřenci v Českých Budějovicích a okolí. Členové místního svazu chovatelů okrasného ptactva právě finišují s přípravou již 16. ročníku tradiční výstavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT