Když byla ještě malé děvče, v nouzi a obavách o svůj život se obrátila k Bohu. Od té doby je věřící a snaží se svůj dluh splatit tím, že pomáhá ostatním lidem. Stanislava Košnerová pracuje jako zdravotní sestra v Domově pro seniory v Rybniční ulici ve Strakonicích a v nedávných dnech obdržela v Táboře Cenu Ď za hodiny odpracované nezištnou pomocí potřebným. „Byl to pro mne šok, protože o své nominaci jsem se dozvěděla až při cestě do Tábora. Co na to říci? Že si ji spíše zaslouží ti, kteří mne nominovali. Vždyť já nedělám nic jiného než to, co považuji za správné," řekla pro Strakonický deník.

Když o zdravotní sestře Stanislavě Košnerové hovoří obyvatelé domova, mají na tváři úsměv. „Je to náš anděl. Je strašně hodná a ochotná. Bez ní si to tady už neumím ani představit," říká Věra Maňhalová, která v domově žije čtyři roky.

Ředitel domova Petr Martínek ke svojí kolegyni Stanislavě Košnerové říká: „Přišla před dvěma lety jako dobrovolnice a dnes je na velmi prestižní pozici. Její obrovská deviza je v tom, že umí dát lidem klid a rozdávat úsměvy. Proto je tak oblíbená, a proto ji mají naši obyvatelé tak rádi," říká Petr Martínek.

Zdravotní sestra Stanislava Košnerová začala pracovat v Domově pro seniory v Rybniční ulici 5. prosince 2013 jako dobrovolník. Jak sama uvedla, rozhodla se pro tuto práci na základě inzerátu, který si přečetla ve zpravodaji. Od té doby prý ví, že tento krok jí byl předurčen už v době, kdy studovala střední zdravotnickou školu.

Rozhovor se Stanislavou Košnerovou najdete v tištěném vydání Strakonického deníku.