Schvalování a vetování usnesení, dohady a neustálé pokusy o snížení ceny za Čechovu ulici, kterou prodává Státní statek Jeneč v likvidaci: takto vypadají jednání bechyňských zastupitelů. Ti opět odsouhlasili, že ulici koupí a k ní i potřebné pozemky v Senožatech.

Jinak hrozí, že kdyby se objevil další zájemce a ulici získal, může místním ztrpčit přístup do domů například tím, že si doprostřed složí haldu dříví.

„Prodej jsme schválili, ovšem za tržní cenu. Chceme vše vyřešit najednou," sdělil starosta Jaroslav Matějka. Město Bechyně nabízí částku 605 tisíc, vyšší cenu vnímají jako neadekvátní. Jeneč ale požaduje minimálně 949 tisíc.

Nejschůdnější alternativa

Co vnímají Bechyňští jako nejschůdnější alternativu, nesdílí likvidátor státního statku Viktor Bedrna. „Za tržní cenu jim to prostě neprodám. I kdybych chtěl, tak to nejde. Vím, že město je postižené povodní, takže na něj nebudu tlačit. Jednání teď ustrnula a já čekám, než se vedení ozve," konstatoval Viktor Bedrna.

Opět připomněl, že jedinou možností je tedy dražba. „Přijde mi, že jsme pořád v začarovaném kruhu. Jednou chtějí koupit, pak zase ne. Můžeme se domluvit na dražbě, ta by začínala na 822 tisících," podotkl likvidátor.

Jak v minulosti uvedla vedoucí majetkoprávního odboru Anna Hrušková, brání se myšlence, že musí za přemrštěnou cenu koupit vlastní ulici. Jednali o tom i s ministerstvem zemědělství. To ale nepomohlo. „Pro ministerstvo je to uzavřená záležitost," podotkla úřednice Anna Hrušková.

Čechova ulice:
Tržní cena: 530 tisíc korun
Administrativní: 822 tisíc korun

Pozemky v Senožatech:
Tržní cena: 75 tisíc korun
Administrativní:127 tisíc korun