Plyn začal hořet. "Nikdo nebyl zraněn a dodávky plynu pro domácí ani zahraniční odběratele ohroženy nejsou," řekl pro Strakonický deník mluvčí společnosti Net4Gas Milan Řepka. Škodu odhaduje na sedm milionů korun. "Museli jsme část plynu odpustit. Jenom to představuje hodnotu cca šest milionů korun," dodal. Plyn unikající z poškozeného potrubí nechala firmy vhyořet. K uzavření plynovodu došlo po 5. hodině ranní ve čtvrtek 21. června. "Další rozsah škod a poškození budeme ještě zjišťovat," uvedl Řepka.

Blesk zasáhl a poškodil tlakové čidlo a přívodní potrubí trasového uzávěru o průměru 12 milimetrů. Trasový uzávěr v Chrášťovicích je pracoviště bez obsluhy, takže blesk a následný požár nikoho nezranil.

Obyvatel Chrášťovic Jiří Lukeš k události řekl: "Žádný oheň jsem neviděl, jen jsem slyšel takové podivné hučení. Pak se objevili hasiči a byly vidět majáky. Po vsi se ale povídá, že ten ventil byl rozpálený do ruda a je prý velké štěstí, že to chytlo a plyn vyhořel," říká Jiří Lukeš. 

Stanice leží necelý kilometr před samotnou obcí. 

Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů nebyly středeční bouře a prudké deště na Strakonicku nijak dramatické. Kromě požáru plynovodu v Chrášťovicích museli hasiči přibližně k pěti událostem.