To ji přivedlo k domněnce, že v blízkosti odpočívadla u obce Český Heršlák srazila zvíře, které se v této oblasti ve volné přírodě přitom vůbec nevyskytuje – dikobraza. Kuriózní případ nahlásila policii. „Hlídka na místě události skutečně našla bodliny, ale zvíře na místě srážky ani v jeho okolí již nebylo," uvedla mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová.

Zoolog Libor Weiter ze Správy chráněné krajinné oblasti Blanský les zmínil, že dlouhými bodlinami je opravdu charakteristický dikobraz. Podle něj se dá těžko zaměnit třeba s ježkem. „I menší dikobraz má bodliny dlouhé sedm až deset centimetrů," uvedl Weiter. Podle něj je ale vážně nereálné, aby toto zvíře volně žilo v okolí Vyšebrodska.
„Jestliže to skutečně byl dikobraz, musel někomu utéct z domácího chovu. Ostatně, lidé dnes chovají leccos, tak je to více než reálné," usmál se Libor Weiter.

Dlouhé bodliny používají dikobrazi na svoji obranu. Jedná se o býložravce, kteří žijí převážně v noci. Ačkoliv se pohybují velmi pomalu, právě jejich bodliny mohou způsobit i těžká zranění.