Jak již dříve Jindřichohradecký deník informoval, vše odstartoval Boris Jakuš ze Slovenska, který si jel 
ke zmíněné majitelce psů zkontrolovat amerického stafordšírského teriéra Teodora, kterého měl s touto ženou ve spoluvlastnictví. A naskytl se mu děsivý obraz. V domě hrůzy ještě někteří psi živořili, zatímco další byli mrtví ve vlastních výkalech v kotcích.

Více najdete ZDE.

Podle policejní mluvčí Hany Millerové je žena podezřelá z toho, že jako chovatelka psů, měla trýznivým způsobem úmyslně týrat nejméně čtyři psy plemene americký stafordšírský teriér a tři psy plemene mini bulteriér.

„Psy měla držet v nepřiměřených podmínkách pro tato zvířata, v klecích bez možnosti pohybu a úniku, bez potravy a tekutin, kdy tímto svým jednáním je měla vystavit extrémním bolestem a utrpení na hranici snesitelnosti trvajícím po delší dobu. Psi byli ve špatném zdravotním stavu, podvyživeni a dehydratováni. A v důsledku vyhladovění a dlouhotrvající dehydratace tři z nich uhynuli," popsala Hana Millerová.

Případem se zabývali pracovníci jindřichohradecké hospodářské kriminálky ve spolupráci s dačickými policisty. V případě soudem uznané viny chovatelce hrozí až pětileté vězení.