Dosud neznámý pachatel (či pachatelé) se v sobotu 18. června snažil uvolnit koupací molo na Podskalí. Přitom došlo i k poničení mola.

Firma Elkost Plus Strakonice, s.r.o., která molo zhotovila, ihned zjednala nápravu, molo opravila a znovu přikotvila. „Mohl to být záměr, protože bez nářadí by šlo uvolnit lana jen velmi těžko," řekla Lenka Kopáčková z firmy Elkost.

Pachateli se nepodařilo molo uvolnit od lávek, které podle architekta města Davida Andrlíka fungují jako kotvy. „Došlo k vytočení tzv. šponováků, odvázání kruhu a pachatel se asi pokoušel vytrhnout ze země i převlékací kabinku. Naštěstí škody nejsou velké a firma Elkost vše okamžitě opravila a udělala opatření, aby už k podobnému činu nedošlo," dodal David Andrlík. Molo je navíc postříkané barvami, ale není důkaz, že by šlo o čin související se sobotním vandalstvím. Městská policie proto bude tuto oblast více sledovat. Potvrdil to zástupce velitele strážníků Josef Chmelař.

S návrhem instalování koupacího mola u dětského hřiště na Podskalí přišla radnice minulý rok v květnu. Realizací byl pověřen architekt města David Andrlík. Molo bylo instalováno letos květnu a má být připomínkou původní letní plovárny nad Pětikolským jezem, která zde vznikla kolem roku 1918.