V neděli 3. května se na start Pražského mezinárodního maratonu – mezi dalšími deseti tisíci běžci – postavil také Miroslav Motejzík (39) ze Strakonic. Na tom by asi nebylo nic výjimečného, kdyby mu nechyběla část nohy. Miroslavovi lékaři amputovali nohu pod levým kolenem 20. března 2009. Šlo o následek dopravní nehody ze srpna 2005.

Zaběhnout maraton bylo jeho přáním už po amputaci. „Prostě jsem to chtěl, bral jsem tento cíl jako samozřejmost," svěřil se v redakci Strakonického deníku. Jen měl představu, že se tak stane dřív než za šest let. „Po amputaci jsem měl ještě dvě operace," vysvětlil okolnosti.
Ale nevzdal se a v roce 2011 zaběhl poloviční porci Ironmana v Doksech, o rok později na podzim pak deset kilometrů Mizuno run tour v Praze za 47 minut. „Byla to skvělá výzva přihlásit se na pražský půlmaraton a maraton pro Nadaci Olgy Havlové," říká.

Konečný čas po doběhnutí maratonu byl 6:03,30. Jeho představa ale byla pod pět hodin. „Poslední půlrok jsem měl dost velké zdravotní problémy, takže čas pod pět hodin nebyl reálný. Trochu zklamaný jsem po doběhnutí možná byl, ale na druhou stranu jsem skončil ve druhé třetině startovního pole, takže jsem předběhl asi čtyři tisíce úplně zdravých lidí," dodal.

Maratonem ale Miroslav Motejzík nekončí. V současné době se připravuje na celého Ironmana v Otrokovicích
20. června. Spolu s ním jedou ze Strakonic ještě Jindřich Králík, Petr Dvořák a Pavel Samec. Pokud zvládne 3,8 km plavání, 180 km na kole a maraton (42,197 km), bude minimálně prvním Čechoslovákem bez nohy, který tento závod dokončí.

srpen 2005 – těžké zranění po sražení autem
březen 2009 – amputace nohy na vlastní žádost
květen 2015 – maraton